Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Сорочки та сукні Галини Крицкалюк показали на етно-дефіле в Косові

Сорочки та сукні Галини Крицкалюк показали на етно-дефіле в Косові
4 травня 2018 13:45

Музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини у Косові на Прикарпатті запросив містян на сучасне етно-дефіле. Понад тридцять сорочок та суконь, оздоблених ручною вишивкою представила Галина Крицкалюк – майстриня з села Смодна на Косівщині.

Пані Галина за освітою інженер, вишивкою ж захоплюється з дитинства. Цікаво, що у своїй основній роботі – авторка вже багато років очолює будинок культури у рідному селі, майстриня докладає багато зусиль для популяризації народних традицій, та вишивки, зокрема. Організовує зустрічі молоді, виступи фольклорних колективів та етно-вечірки.

Як згадує Галина Крицкалюк, спочатку вишивка була для неї хобі у вільний час. Згодом це захоплення переросло ще й у засіб додаткового заробітку – стали з’являтися замовлення та пропозиції представляти одяг на виставках і етно-показах. Вишивальниця працює над створенням сорочок вечорами, часто до пізньої ночі. Їх оздоблення народжується під впливом орнаментів традиційного гуцульського вишиття. Також авторка творчо інтерпретує взірці вишивок з сучасних журналів, змінюючи кольорову гаму та крій виробу.

Своєрідною «родзинкою» показу в Музеї стали декілька комплектів парних сорочок для чоловіка і дружини. У Галини Крицкалюк такі сорочки часто замовляють для наречених. Особливо популярні серед молодят вишиванки з оздобленням у блакитних кольорах.

Одяг для музейного етно-дефіле вишивальниця створювала близько двох років. Гості, що завітали на показ дуже тепло зустріли і колекцію одягу, і її авторку. Особливий стиль та високий художній рівень представлених моделей нікого з присутніх не залишив байдужим.

Вікторія Яремин, завідувач Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філії Національного музею НМГіП імені Й.Кобринського)

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити