Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Шведський Скансен: найстаріший музей під відкритим небом

Шведський Скансен: найстаріший музей під відкритим небом
22 вересня 2011 19:36

Щось я сачкую і не допишу ніяк про наші шведські мандри, власне, про Скансен (http://www.skansen.se/en). Чому окремим дописом? Тому що цьому першому в світі музею під відкритим небом (значно меншому, ніж наш Пирогів, до речі), що розпочав свою роботу 1891 року, можна співати оди безкінечно.

На відносно невеличкій території зібрали будиночки з різних частин Швеції, влаштували зоопарк місцевих свійських і диких тварин, зоопарк екзотичних тварин разом з тераріумом, облаштували територію… І туди народ пре купами, далеко не всі відвідувачі – туристи, шведи з дітками теж навідують скансен, бо там є чим зайнятися.

Основне тло скансену – відтворення середньовічного (живого! а не опудала) містечка на 150 будинків. У кожному «тематичному» будиночку сидить працівник музею у відповідному вбранні і показує-розказує про цей будиночок. У будинку рибалки пані плете сіті, у пекарні – жіночка місить тісто, розкачує і пече плескачі, і тут же можна їх скуштувати з маслом, на головній площі музики грають національних мелодій, а танцюристи вчать усіх охочих народним танцям. Вулицями гуляють люди в традиційних строях того часу, вони живуть там – перуть білизну і вішають її сушити, вирощують городину, годують тварин. Це місто направду справжнє, як машина часу, і саме тому там так цікаво. В одному з будинків давав концерт квартет панянок у пишному придворному вбранні, грали класику і прекрасно грали, з душею. В Скансені так роблять усе.

У всіх зоопарках тваринки доглянуті, ситі і з малечею, що викликає просто таки атрофацію будь-якої дорослості, коли чухаєш за вушком маленьке ягня, або пританцьовуєш від нападу замилування, коли рись тягне маленькі пухнасті клубочки за шкірку до печери.

Скансен – не просто музей, це ще й місце розваг. Тут у теплу пору року проходять численні заходи – танці вдень, танці навколо вогнища ввечері, виступи джаз-бендів і фолк-гуртів, фестивалі пісні і танцю, розклад можна подивитися на сайті. Перераховувати всі промисли, які представлені у музеї, немає сенсу, на них краще дивитися, або навіть привезти на згадку – більшість продукції, яку виготовляють у якості демонстрації, можна купити одразу ж на місці або у крамниці музею, яка розташована при виході з нього. Насправді, ми не помітили, як промайнули 4 години, які ми гуляли, і то, довелося бігти, бо мали інші плани на вечір. Але місце всіляко гідне уваги, справді.

Зверніть увагу, що після 17-ї ціна квитка зменшується вдвічі, а в денний час квиток на дорослого коштуватиме 100 крон, зі СтокгольмКард – безкоштовно (вона дає право навідати і музей екзотичних тварин). Знаходиться Скансен на острові Djurgården, на трамваї №7 можна під’їхати до головного входу, або вийти раніше чи, якщо ви рушили на острів пішки, можна піднятися на фунікулері.

Мандрувала lana-svitankova.livejournal.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити