Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Писанки з Кіровограда визнали одними з кращих в Україні

Писанки з Кіровограда визнали одними з кращих в Україні
11 квітня 2012 17:31

Щодва роки для юних майстрів писанкарського мистецтва у Києві Міністерством освіти і науки та Українським державним центром позашкільної освіти проводиться Всеукраїнський конкурс «Воскресни, писанко!». Метою конкурсу є розвиток творчих здібностей дітей та підлітків, залучення широкого кола молоді до вивчення писанкарського мистецтва, пробудження у них поваги до національної культурної спадщини.

Цього року позмагатися у майстерності писанкарства до Києва приїхали майже 50 юних писанкарів з 20 областей. Кіровоградщину на цьому святі представляли вихованці Зразкового художнього колективу, студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» Кіровоградського обласного ЦДЮТ, керівник Тетяна Стороженко.

"Та, що Всесвіт береже"

Переможців конкурсу у двох номінаціях: «Особиста першість» та «Краща композиція» визначало високопрофесійне журі, до складу якого увійшли знані мистецтвознавці, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України та діячі культури. Голова журі Галина Безкоровайна, науковий співробітник Національного музею українського народного декоративного мистецтва, відмітила, що при визначенні кращих робіт брались до уваги професійність виконання, кольорова гама і повнота розкриття теми конкурсу. Цьогоріч – це образ Богині Берегині.

У номінації «Краща композиція» команди презентували заздалегідь підготовані композиції з писанок, які розкривають значення символу Богині Берегині – охоронниці всього живого на землі. Найбільше захоплення журі і учасників конкурсу викликала робота «Та що всесвіт береже», виконана вихованцями студії «Писанка», яка об’єднала писанкові образи Берегинь з усієї України.

Члени журі відмітили високу художню довершеність і оригінальність кіровоградської Берегині. Саме вона і посіла перше місце конкурсу.

За умовами особистої першості конкурсанти мали за три години намалювати дві писанки – одну канонічну з символом Берегині свого краю, а другу авторську, з використанням того ж символу.

«Моя писанка називається “Жучки”, – говорить Владислав Нагорний, учасник конкурсу від Кіровоградщини, – Берегиня на ній зображена досить символічно, і схожа на жучка. Кольори для неї використав традиційні – нашого краю – чорний, червоний і жовтий. Авторську писанку я створив у трипільському стилі, адже саме на території Кіровоградщини було знайдено перші згадки про трипільську цивілізацію. Кольори для неї підібрав близькі до натуральних барвників того часу – оранжевий, червоний і коричневий.»

Завдяки своїй майстерності й оригінальному композиційному рішенню авторської писанки Владислав зумів посісти третє місце у «Особистій першості», залишивши позаду сильних суперників з Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Луганської, Чернігівської та інших областей.

Тетяна Стороженкоgre4ka.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити