Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Писанки правнучки Івана Франка поповнили фонди музею в Коломиї

Писанки правнучки Івана Франка поповнили фонди музею в Коломиї
5 вересня 2016 14:56

Символічно, що в дні відзначення 160-ліття Великого Каменяра збірка Коломийського музею писанкового розпису поповнилася несподіваним подарунком – колекцією писанок його правнучки Галі Ключко з Торонто.

Усі тридцять шість писанок розписано на перепелиних яйцях традиційними для різних регіонів України композиціями. Власне, ці мініатюрні писанки є найунікальнішими в творчому доробку мисткині. Загалом її роботи завжди впізнавані й вирізняються чіткістю ліній та цікавими композиціями.

Перші свої писанки Галя Ключко написала ще в дев’ятилітньому віці. Задля цього її мама спеціально консультувалася у відомого мистецтвознавця, писанкаря та священика Ярослава Єлиїва – автора марок «Пластової пошти».

Правнучка Івана Франка навчалася в канадській та недільній українській школах, відвідувала хореографічну та театральну студію, вирізнялася наполегливістю й працьовитістю. Проте несподівана хвороба, здавалось, назавжди перекреслить амбітні плани юної дівчини – після кількох операцій вона залишилась прикутою до візка.

Галя Ключко

За великої підтримки батьків, маючи чималу силу волі, Галя Ключко вдома здобула з відзнакою середню освіту. Вроджений розум і талант до мистецтва допомогли здобути ступінь бакалавра Торонтського університету, де вивчала античне та європейське мистецтво, та отримати сертифікат професійного музейного працівника. На досягнутому сильна духом жінка не зупинилася – стала визнаним митцем у галузі писанкарства, ткацтва й вишивання. Її мистецькі твори були представлені на багатьох виставках у Канаді, США та Іспанії. Упродовж тридцяти років Галя Ключко успішно працює куратором Східної філії Українського музею Канади (Торонто).

a887ba4384b5a67f652ddeb1008b595e_resized

Об’їздивши багато країн на різних континентах, Галина Ключко завжди з гордістю наголошує, що вона українка, і знає та любить українське мистецтво. У вересні славній правнучці Франка виповниться 65 років. Тож своєрідним вітанням і пошаною таланту й незламності її духу стане невеличка виставка подарованої колекції писанок у музеї.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити