Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Петриківський розпис отримав статус культурної спадщини ЮНЕСКО

Петриківський розпис отримав статус культурної спадщини ЮНЕСКО

У четвер Комітет ЮНЕСКО на сесії в Баку присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини петриківському розпису. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній раді. За її даними, петриківка стала першим номінантом від України, який отримав такий високий статус.

Українську делегацію, що домоглася включення петриківського розпису до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, очолював голова обласної ради Євген Удод.

«Приємно, що мистецтво петриківського розпису сьогодні переживає такий Ренесанс. Петриківка вже стала візитною карткою України. Додам, що наша делегація і я особисто протягом цього року виконали складну та кропітку роботу по підготовці до цього форуму. Дуже приємно, що нам це вдалося. Це успіх не тільки Дніпропетровщина, а і всієї України», – цитує Євгена Удода прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

Як підтвердили Радіо Свобода у Дніпропетровській обласній раді, попередньо комітет ЮНЕСКО не рекомендував розпис для присвоєння цього статусу, однак українській делегації вдалось переконати поважну організацію.

Щоб привернути увагу світу до петриківського декоративного малярства, торік у регіоні провели міжнародну презентацію за участі десятків послів різних країн світу.

Петриківський розпис бере початок з ХVІІІ століття, з настінного розпису придніпровських хат. Наразі у Петриківці працює понад сорок провідних майстрів розпису.

Джерело: Радіо Свобода

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити