Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Петро Гончар винайшов свою формулу української культури ХХ століття

Петро Гончар винайшов свою формулу української культури ХХ століття

Увечері 29 березня директор Музею Івана Гончара Петро Гончар відкрив виставку в рамках проекту “Етнографічні небилиці”. Відвідувачі взагалі не знали, які саме експонати будуть виставлятись у приміщенні Мистецької галереї музею. Організатори надали вкрай мало інформації про захід, просто запевнивши, «Такого ви ще не бачили!» Перед тим, як відкрити двері до галереї директор Петро Гончар запросив гостей до фуршету. Піднявши келих червоного вина, він сказав, що всі експонати правдиві і всі дані про них достовірні. «Будьмо!» — вигукнув очільник музею і відкрив двері галереї. У великій залі по стінах були вивішені фуфайки з різних регіонів України...

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

Фуфайка

... а посередині галереї лежали у величезній купі український одяг — вишиванки, рушники тощо.

Український одяг

Український одяг

Український одяг

Український одяг

Український одяг

Український одяг

Український одяг

Ідея мистецького проекту належить директору музею Петрові Гончару: «Я збирав, чіпляв. Я їздив по всій Україні. Кожна куфайка підібрана від Сяну до Дону, з Півночі до Півдня. Я довів те, що це наша національна ідея — фуфайка. Це ще одна візуальна формула української культури ХХ століття. І не треба нічого придумувати. Ми вже одяглися, об'єдналися фуфайкою... Нас об'єднали...» — каже Петро Гончар.

Виставку можна відвідати до 25 квітня 2013 року за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 19.

Микола Мирнийdomivka1.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

12 відгуків

 1. Орися says:

  по-англ. кажуть tongue-in-cheek — надіюсь, що так — бо інакше, то ???

  пріма апріліс?

 2. Ольга says:

  Куфайки на стіні, а вишитий одяг на купі ніби непотреб? Щось я не розумію... Цей проєкт мистецький? Тоді це дуже сумно...

  • Оля says:

   Олю, в тому й суть цього мистецького проекту, що куфайки на стіні, а вишиванки на підлозі. Це метафора всієї української культури ХХ століття.

 3. ігор says:

  що оля подала, це правда!

  ігор

 4. Мирон says:

  І, що саме більш образливо, ми самі добровільно перевдяглись, бездумно. Щось неправильно зробили патріоти, які мали можливість на зорі нашої незалежності зробити, треба було за сьогодення чіплятись і зміцнювати свої позиції при владі, а справжньо історію ми б зараз виправили. А то відчувалась ностальгія за минулим, а теперішнім ніхто не займався, крім хапуг, чим ми зараз і поплатились. Тодішня молодь хотіла бачити як майбутнє твориться і воно їм було ближче до тіла, ніж не зрозуміла боротьба за минуле, яке принаймі рукою не відчуєш. Жаль що ми тоді піддались гарячій крові, а не холодному розумові. Жаль, час назад ні на «йоту» не вернути і один день тоді, треба десятиліттям виправляти. Дякую, що не закидали гнилими помідорами, чи яйцями, але це моя особиста думка, яка вже дуже пече. Слава Україні!

 5. Алла says:

  Ось тільки вчора, згрібаючи сніг та сміття на городі, думала про те, що куфайка стала моїм кожноденним одягом, а улюблені гарненькі вишиваночки нема куди й надіти... Сумно...

 6. Інна says:

  Як же точно ви відобразили "радянську " Україну

 7. Bullet-13 says:

  Як мені радісно на серці за те, що я не відчуваю своєї приналежності до куфайчаної України.

 8. Василенко Марина says:

  Що треба робити зараз? Якими ми станемо сьогодні? Відновлювати минуле, чи жалітись, як його вкрали? Або станемо творцями, нарешті, власної культури. Незалежної від наших посад, сумнівів і страхів.

  Ми маємо це зробити. Для нас самих. Просто створювати і дарувати. МИ вміємо це робити краще, ніж жалітись чи сумувати. МИ ВМІЄМО РАДІТИ!

  Радіти! Творити!

  У кожного з нас в серці є любов до ручної роботи. І напрямків безліч. 

  Успіхів!!

 9. Олена says:

  До сліз вразили ці фото! Ми нікчемні, власними руками викинули зі свого життя і зняли з плечей витвори мистецтва і вдягнулися у «ватну бридоту». Господи, українці — схаменіться, підніміть свою гідність з землі. Пишу цей відгук і плачу!! Дуже прошу організаторів — зробіть цю виставку ще раз на Майдані, щоб велика кількість людей змогла її побачити. Ваша ідея вражає до болю, перевертає свідомість, і здатна повернути нас до свого коріння і справжньї любові до рідної землі. Я НЕ «ВАТНИК» Я УКРАЇНКА — ВІЛЬНА, СИЛЬНА, ГОРДА !

  • Елена says:

   Чудова ідея.... просто чудова(((немає слів!! І я дуже пишаюся тим, що ніколи не знімала із себе прекрасної української сорочки, і привчила до цього своїх дітей! Мої прабабуся та бабуся все життя вишивали, і я маю вишиванки, які старші за мене віком! Ще декілька років тому, коли я своїм дівчаткам в школу одягала вишиванки, і ми йшли вулицями Житомира, на нас зглядалися всі люди і «тикали» пальцями.... А сьогодні все змінилося! Ото ж потрібно починати із сім"ї!!

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити