Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Перші українські музеї в Арт-проекті Google

Перші українські музеї в Арт-проекті Google

Відсьогодні користувачі всього світу вперше зможуть ознайомитися в Арт-проекті Google з роботами з колекцій двох українських музеїв – Національного заповідника “Софія Київська” та Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”. Про це Google Україна повідомив у своєму офіційному блозі.

google art project ukraine

Дмитро Шоломко, директор Google Україна: “Ми дуже раді, що тепер колекції українських музеїв стали доступними користувачам у нашому Арт-проекті. Це тільки початок, і ми запрошуємо приєднатися до нашого проекту інші українські музеї, щоб шанувальники мистецтва в різних куточках планети могли ознайомитися з їхніми колекціями онлайн”.

Місяць тому Google Україна представили в режимі Перегляду Вулиць панорами стародавньої Софії Київської. Відтепер в Арт-проекті Google будь-хто зможе зробити віртуальну екскурсію і побачити унікальні фрески часів Київської Русі, якими прикрашені стіни і стеля всесвітньо відомого пам’ятника архітектури. Засновані на візантійських традиціях роботи своєю досконалістю та красою й сьогодні викликають захоплення.

В онлайн-галереї музею в Арт-проекті розміщено понад 50 творів мистецтва, включно з мозаїками ХІ століття, серед яких Богоматір Оранта, енергетичний центр собору святої Софії, символ Церкви земної; Євхаристія, яка відображає основні події історії Спасіння, і Христос Пантократор, який панує над усім простором храму і є символом Церкви небесної.

oranta

Музей Івана Гончара є унікальною колекцією творів українського народного мистецтва, зібраних в різних куточках України, яка відображає побут і культуру нашого народу. Тепер в онлайн-галереї музею в Арт-проекті Google можна ознайомитися з понад 60 перлинами зібрання, серед яких картини і скульптури народних майстрів, прикраси і предмети побуту, наприклад, картини “Портрет дівчини у вінку” і “Кримський Запорожець (Козак-Мамай)”. Також шанувальники народного мистецтва можуть стежити за новинами музею та анонсами нових виставок на +Сторінці музею Івана Гончара.

Mamay

Сьогодні в Арт-проекті Google представлено більше 40 000 робіт з колекцій 250 музеїв і організацій по всьому світу. В Google обіцяють продовжити свою роботу, щоб зробити ще більше експонатів доступними онлайн мільйонам професіоналів, студентів та любителів мистецтва з різних країн.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити