26 Бер 2011 18:46 Вісті

На Ukrainian Art Week найкращим проектом визнано Зозулицю

На Ukrainian Art Week найкращим проектом визнано Зозулицю

20 березня 2011р. – найкращим проектом на міжнародній виставці сучасного мистецтва Ukrainian Art Week було визнано Зозулицю. Так називається пташка-свищик, яка символізує давню історію України та покликана об’єднати футбол і культурний спадок країн-господарок Євро-2012. Зозулиця стала своєрідним нагадуванням усім гостям виставки про наближення свята футболу та продемонструвала, як саме можна пов’язати світову гру і українські національні традиції.

Особливістю та вагомим аргументом перемоги Зозулиці стала багатогранність проекту. За словами його авторів – групи випускників програми CIES зі спортивного менеджменту Зозулиця зможе стати і амулетом для футбольних вболівальників, і гарним сувеніром для кожного гостя, і поштовхом для знайомства туристів із народними ремеслами, а також чудовою іграшкою для малечі, ключем до гончарного мистецтва, яким славиться Україна, і, безперечно, музичним інструментом, щоб заграти веселих футбольних або інших мелодій.

Нині Зозулиця приймає також участь у конкурсі на звання неофіційного талісману Євро-2012, результати якого мали бути оприлюднені ще взимку. Можливо, саме завдяки їй наступного року Європа знайомитиметься із національною культурою України? Проте, навіть, без довгоочікуваних результатів конкурсу талісманів, Зозулиця вже збирається підкорювати Європу – у статусі переможниці Ukrainian Art Week у квітні вона вирушить до Чорногорії, аби представити жителям Балкан усю багатогранність України в рамках Montenegro Art Week.