Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

На Покрову Музей Гончара перетворять у козацький табір XVII століття

На Покрову Музей Гончара перетворять у козацький табір XVII століття
10 жовтня 2014 00:11

14 жовтня в Музеї Івана Гончара святкуватимуть Покрову — 2014 по-особливому. Всі присутні стануть свідками повернення козацької Печерської сотні через 365 років потому, а також побачать давні традиції святкування Покрови кобзарями та лірниками.

В рамках відзначення свята відбудуться такі заходи:

10:00 – 12:30 Святкове богослужіння, освячення інструментів
(Покровська церква на Подолі, вул. Покровська, 7)

17:00 – 20:00 Концерт кобзарів та лірників
(Національний центр народної культури «Музей Iвана Гончара»)

Щороку протягом століть кобзарські цехові братства розпочинали свої мандрівки Україною на Трійцю, а завершували на Покрову. Цього року на святі звучатимуть традиційні епічні твори, що пережили не одне століття, а також пісні побутові та жартівливі, народні танці, імпровізації та авторські пісні кобзарів та лірників: Микола Товкайло (Переяслав-Хмельницький), Василь Жованик (Київ), Михайло Коваль (Черкащина), Олександр Гончаренко (Київ), Юрко Ягусевич (Житомирщина), Євген Макоцьоба (Київ), Василь Лютий (Черкащина), Андрій Селецький (Львів), Юрко Фединський (Полтавщина), Павло Моргунюк (Київ), Назар Божинський (Харів), Тарас Дороцький (Львів), Віктор Левицький (Івано-Франківськ).

12:00 – 20:00 Козацький табір на Печерську в рамках проекту «Жива історія»
(Подвір’я Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»)

На подвір’ї Музею Івана Гончара постане фрагмент Печерського містечка XVII ст., яке розміщувалося саме на цих землях, де зараз розташований Музей. Містечко завжди формувалося навколо Києво-Печерського монастиря, який виник у 1050 році, Воно було базою для створення Печерської сотні Київського реєстрового полку. Поруч з монастирем розташовувалися житлові будинки містечка слободи, де в тому числі проживали і козаки. На Святі Покрови гості Печерська зможуть відчути вагу старовинного спорядження, спробувати автентично приготованих старовинних страв, зрозуміти, як почувала себе людина в історичному одязі в житті і під час військового маршу, як його спорядження і одяг поводили себе під час суворих випробувань війнами, походами, працею. Відвідувачі також зможуть побачити зброю, одяг, спорядження та табірний побут реєстровців середини XVII століття. У козацькій вежі буде розміщена зброярня — музей реконструкцій козацької зброї (самопали з гнотовим та скалковими замками, шаблі, келепи, чекана, бойові сокири, лук та стріли) та предмети екіпіровки реєстрових козаків — порохівниці, натруски, ладівниці. Польова козацька кузня, лучний тир, приготування автентичних страв та лиття куль, стрільба з лука, фехтунок на шаблях та вправи з самопалом, короткі історичні довідки і розповіді про Печерськ та реєстрових козаків у XVII столітті, cпів кобзарів та лірників біля козацької ватри чекає на вас не території Свята Покрови 2014.

Карта Печерска 1695 г
10501505_647855821950072_1884920948_n (1) IMG_4148_resize

18:00 Відкриття виставки історичних мініатюр «1000 років на захисті Батьківщини»
(Виставкова зала Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», виставка триватиме до 26 жовтня 2014 року)

На виставці буде представлено військове минуле України в історичних мініатюрах. Зброя, спорядження, уніформа українських вояків та збройних формувань від часів Київської Русі до Другої світової війни. Автор — львівський скульптор Дмитро Марков.

Лише 14 жовтня спеціальні групові інтерактивні екскурсії протягом дня для школярів та студентів, частуванням козацькими стравами та майстер-клас з випікання обрядового печива «покровок». Запрошуємо відчути живу історію XVII ст. Попередній запис груп за тел.(067) 316 68 79

Організатори:

  • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
  • Військово-історичний клуб «Курінь Печерської сотні Опанаса Передримирського Київського реєстрового козацького полку»
  • Київський Кобзарський Цех

Відбудуться заходи за підтримки Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1146 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити