Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Мистецькі атрибути Великодніх свят

Мистецькі атрибути Великодніх свят
27 квітня 2017 11:21

У Дніпровському Будинку мистецтв напередодні Великодніх свят відбулося відкриття Всеукраїнської виставки народного мистецтва «Мистецькі атрибути Великодніх свят». Це традиційна виставка, підготовлена майстрами об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв та їх колегами із різних міст України. Відвідувачі виставки змогли побачити мистецькі атрибути, що традиційно виготовляються у цей період: плетені кошики і корзинки, вишиті серветки та рушники, фігури пташок із ниток і соломи, витинанки, петриківський розпис та вироби з глини, традиційний український народний одяг. Всього на виставці експонується понад 600 творчих робіт 54 майстрів із Києва, Кременчука, Івано-Франківська, Лубен, Маріуполя, Дніпра, Кам’янського, Новомосковська, Полтави, Запоріжжя, Верхівцевого, Космача, Підгороднього, Опішні, Солонянського, Петриківського, Межівського, Павлоградського, Покровського районів Дніпропетровської області.

Серед учасників виставки члени Національної спілки народних майстрів України, майстри народного мистецтва, атестовані Національною спілкою народних майстрів України, представники центрів народних ремесел. Головні атрибути виставки – прикрашені Великодні яйця (понад 350 зразків). У експозиції розміщені традиційні писанки на курячих, гусячих, страусиних яйцях, різьбленки, дряпанки і шкрябанки, мальованки, характерні для нашого краю, а також сучасні декоровані яйця прикрашені бісером, вишитою тканиною, нитками, соломою, глиняні.

У рамках відкриття виставки була проведена вже традиційна культурно-мистецька акція «Створи свою писанку до Великодня!», у якій взяли участь понад 80 чоловік. Створювати свою писанку учасникам допомагали відомі майстрині-писанкарки із об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв, які, безперечно, є майстрами своєї справи Наталія Лавринець і Ольга Іващенко, Алла Буря і Анна Поджаренко, Олена Білова-Брайченко і Людмила Дворниченко, Ірина Пяшинцева та Оксана Похилько. Свої писанки писали дорослі та малеча, школярі та студенти. Акція закінчилась прикрашенням символічного «писанкового дерева», яке заяскравіло усіма фарбами райдуги і засвідчило про неперервність духовних традицій українців.

Авторський проект «Створи свою писанку до Великодня!» дозволяє відчути учасникам себе частиною єдиної української родини, народ якої зумів донести до сьогодні свої уявлення про незнищенність життя так виразно, як в українській писанці.

Виставка буде працювати в приміщенні Будинку мистецтв до 17 травня з 10.00 до 18.00.

Валентина Слобода, директор Будинку мистецтв для “Рукотворів”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити