У Києві визначили 30 переможців конкурсу великодньої атрибутики та писанок «Ой нумо, нумо, заплетемо шума» в рамках Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю “Орелі”. Захід організував Національний музей імені Івана Гончара. За звання змагалися близько 200 дітей віком від 4 до 18 років.
Журі обирало з понад 150 робіт, які загалом містили близько півтисячі писанок. Витвори учасники надіслали з 13 областей України. Зокрема з Луганщини (міст Алчевськ, Перевальськ, Лисичанськ, Сватове, Сєвєродонецьк), Волинської (Володимир-Волинський), Сумської (Конотоп, Ромни, Ямпіль), Львівської (Стрий), Донецької (Торез), Хмельницької (Хмельницький, Шепетівка), Закарпатської (Хуст), Київської (Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів, Васильків), Вінниці, Чернігова, Кіровограда, Миколаєва, Харкова, Хмельницького та столиці.
Окрім того, в межах підготовки до конкурсу на організованих Музеєм майстер-класах розписувати писанки навчилися близько тисячі киян.
А сам конкурс передбачав створення писанок, мальованок, писанкових композицій, плетених і наповнених великодніх кошиків, великодніх рушників. Найважливішою вимогою було дотримання традиційності та регіональних особливостей писанкарства.
Роботи оцінювали члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Заслужені майстри народної творчості на чолі з директором Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петром Гончаром.
Відзнаки отримали три десятки робіт-переможців у семи номінаціях: «Великодній кошик (плетіння)», «Великодній кошик», «Великоднє деревце», «Великодня композиція», «Збереження та правдиве відтворення регіональних традицій», «Великодня витинанка», «Майбутні майстри», а це – 10 третіх, 8 других і 12 перших місць.
Переможцям подарували набори для малювання, пізнавальні книги і диски, а також рукотвори – плетені кошики, іграшки з дерева, глиняні намиста та свищики.
Відзнаками І першого ступеня нагороджені:
- Бортник Софія (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Лозоплетіння», керівник – Лугова З. І.)
- Бойко Віта, Коваліцька Наталія(Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів, керівник – Гавриленко Л.П.)
- Моспаненко Вікторія (Фастівська школа народної майстерності, керівник – Коломієць Анастасія)
- Чала Яна (Загальноосвітня санаторна школа-інтернат для дітей, хворих на сколіоз №13, м. Харків, гурток «Творча студія СВІТЛЯЧОК», керівник – Ходячих С. Ю.)
- Дармостук Ольга, Глущенко Ольга, Турукіна Наталія (Центр дитячої та юнацької творчості м. Василькова, зразкова школа писанкарства «Дивосвіт», керівник – Турукіна Л. В.)
- Родинний центр «Як намалювати птаха…» при Печерській гімназії №75 м. Києва
- Болдирева Василина, Супрун Інна (Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка», керівник – Стороженко Т. О.)
- Крачун Софія (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
- Котляров Іван (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
- Кісліцин Денис (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
- Мірошниченко Михайло (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
- Бульба Тарас, Руднюк Ніна, Артамонова Анастасія, Артамонова Ірина, Бабенко Юлія, Прима Оксана (ДЦЮТ Дніпровського району м. Києва, гурток «Чарівна соломинка», керівник – Павленко Р. А.)
Гран-прі – робота учениць Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва Шерстинюк Богдани та Войтишиної Віти (гурток «Роксолана», керівник – Делікатна С.М., гурток «Сувенірний», керівник – Воскобойникова І.О.).
Відзнаки ІІ ступеня отримали:
- Лоскутова Анастасія (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Лозоплетіння», керівник – Лугова З. І.)
- учні 5-го класу Середньої загальноосвітньої школи №6, м. Сєвєродонецьк, керівник – Лісюк С. А.
- гурток «Писанкарство» Конотопської середньої школи №7 ім. Г. Гуляницького, керівник – Тарасенко Оксана
- Махоткіна Анастасія (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Писанкарство», керівник – Сташук З. В.)
- Печенюк Ірина (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Писанкарство», керівник – Сташук З. В.)
- Стадниченко Ганна (Центр народних ремесел для дітей та юнацтва, м. Чернігів, студія художнього розпису, керівник – Стадниченко Т. П.)
- Матушевич Наталія (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Писанкарство», керівник – Сташук З. В.)
- Глинянчук Данило, Мельник Катерина (Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка», керівник – Стороженко Т. О.)
Відзнаки ІІІ ступеня отримали:
- Бортник Антон (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Лозоплетіння», керівник – Лугова З. І.)
- Родина Посполітак (м. Київ)
- Конолош Тетяна, Фляшко Олеся, Ковач Наталія, Ковчар Наталія (Хустинський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, гурток «Народні ремесла», керівник – Пригара О. В.)
- Лутков Ростислав (Перевальська дитяча школа мистецтв, керівник – Луткова О. А.)
- Алєйнік Катерина, Кузьменко Руслана, Зайченко Юрій, Богдан Катерина (Центр народних ремесел для дітей та юнацтва м. Чернігова, студія соломоплетіння, керівник – Гачегова Н. Ф.)
- Бай Марія, Данилюк Людмила (Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А. Кримського, студія «Писанки княжого граду», керівник – Білик О. С.)
- Боровікова Лілія (Фастівська школа народної майстерності, керівник – Павленко Н. С.)
- Гладій Леся, Поліщук Юлія, Шамралюк Софія, Фролова Іванна, Коленчук Владислав (Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, керівники – Елеон Н.Е., Коленчук О.І.)
- Васянович-Кобальчинська Марія (м. Київ)
- Бігіч Крістіна (Дошкільний навчальний заклад №387, м. Київ)
Текст – Вікторія Гріго, Мирослава Вертюк
Світлини – Богдан Пошивайло