Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Міністр культури пообіцяв прикарпатській писанці світове визнання

Міністр культури пообіцяв прикарпатській писанці світове визнання

У прикарпатській Коломиї відбувся п’ятий Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль «Писанка-2011». На святі міністр культури і туризму Михайло Кулиняк пообіцяв писанці «світове визнання». За його словами, у червні на Венеційському бієнале буде представлено роботи української художниці Оксани Мась, в основі яких – мистецтво писанкарства.

«Писанка – вже не просто атрибут святкового столу, – наголосив, вітаючи учасників та гостей фестивалю міністр культури і туризму України Михайло Кулиняк. – Це є символ, а у цих краях – справжній витвір мистецтва».

Цього року свято зібрало 200 майстрів народних промислів, які представили гостям свята дерев’яний і глиняний посуд, прикраси, рушники, вишиванки, обереги і розмаїття писанок: писанки, оздоблені бісером, вишивкою, плетенням, соломкою, смужками різнокольорового паперу тощо. У коломийському Народному домі організували майстер-класи, де бажаючих навчали мистецтву писанкарства.

Фестиваль відвідали півтори тисячі прикарпатців з різних районів Івано-Франківщини, а також гості з Львівщини, Тернопільщини, Вінниччини, Хмельниччини, Волині та Одещини.

Мистецьку програму фестивалю «Писанка-2011» представили 45 творчих колективів.

Міський голова Коломиї Ігор Слюзар висловив сподівання, що з часом фестиваль «Писанка» набуде статусу міжнародного, а міністр М. Кулиняк запевнив, що сприятиме цьому задля «популяризації славних традицій та унікальної культури Прикарпаття».

Нагадаємо, що впродовж 30 квітня – 1 травня в Коломиї відбувався всеукраїнський фольклорний фестиваль «Писанка – 2011». Цьогоріч Мінкультури підтвердило цьому фестивалю статус «всеукраїнський».

У Коломиї діє єдина у світі культурна установа, збудована у вересні 2000 року спеціально для збереження і експонування творів писанкового розпису – писанок.

zaxid.net
Світлина kolomyya.org

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити