Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Малеча наліпила Миколаю пряників-карасиків

Малеча наліпила Миколаю пряників-карасиків

Вже вдруге на Мамаєвій Слободі до 19 грудня відкрили резиденцію Святого Миколая. Доки традиційний український чарівник, за легендою організаторів, сідав літаком у Борисполі і чимдуж поспішав на Слободу, малеча у вишиванках вчавлювала тісто у спеціально вирізьблені форми. Заздалегідь ці форми у вигляді карасиків замовили у майстра Володимира Шевця з Черкащини.

Разом з дітьми, що приїхали з Боярки, Миколая очікували такі гості, як співак Олег Скрипка та єпископ Євстратій Зоря. Останній розповів, чому форми зроблені саме у вигляді риб.

Євстратій Зоря, єпископ, УПЦ КП:
– Тому що це один з найперших і найдавніших християнських символів. Грецькою мовою риба це Іхфіс (Ίχθύς – авт.), тобто, перші літери словосполучення “Ісус Христос Син Божий Спаситель”. Це був символ, за яким впізнавали один одного. До того ж, перші апостоли були рибалками і Христос казав, що вони будуть ловцями людей.

Євстратій Зоря

борошно

пряники

пряник з тіста

Святий Миколай

Святий Миколай

Резиденція Миколая

Святим Миколаєм, який приїхав “здалеку” в супроводі козаків каскадерського театру на чолі з Олегом Юрчишиним, виявився кобзар Олександр Гончаренко. Діти йому заспівали пісню про Миколая, а він згодом її сам доспівав на своїй бандурі. Потім прочитав кілька листів з мріями від дітей, які надійшли цього року, і разом зі всіма почесними гостями заходу підписав охоронну грамоту названу глейтом, якою офіційно відкрили резиденцію.

Скрипка

Олег Скрипка в свою чергу згадав свої дитячі роздуми про Діда Мороза, і пояснив, чому Миколай є для нього ближчим.

Олег Скрипка, лідер гурту ВВ:
– В мене в дитинстві були проблеми з Дідом Морозом. По-перше, я в нього не вірив. А по-друге, якось багато було цих свят і дідів морозів. Ти чекаєш, а один приходить в дитячий садок, потім вже інший на роботу до батька, а до мами, взагалі жінка-дід мороз. Якийсь бардак. Ти чекаєш дива, а диво не стається. Ялинка, генеральний секретар по телевізору. Не було відчуття свята. Дід Мороз був штучним як Радянський Союз. В мене щодо нього в школі було таке відчуття як на уроках з наукового комунізму… А ще виникало питання, які стосунки між Снігуронькою і Дідом Морозом. Це турбувало підсвідомо. Бо що це таке – старий дід з молодою ходить. Я завжди думав, що це його дружина, але вони офіційно не одружені. В дитинстві ніхто не пояснював що то внучка… А Миколай це для дітей – добрий дух, який приходить раз на рік і твої бажання виконує. Це як добрий ангел, а він у кожної людини існує. Бо без доброї сили людина не може жити…

Урочистий осідок Миколая працюватиме до 19 січня. За ці дні батькам, які приведуть діток до резиденції, запропонують кілька варіантів символічних подарунків, які треба буде оплатити. Головним у подарунковій композиції буде медовий пряник. Його величина залежатиме від можливостей батьків. Коштуватиме гостинець від 30 гривень.

Текст та світлини Богдана Гдаля

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити