Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Майстер-класи з писанкарства в Музеї Івана Гончара (Київ)

Майстер-класи з писанкарства в Музеї Івана Гончара (Київ)
3 березня 2017 15:18

З 2 березня до 6 квітня 2017 року в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” (Київ, вул.Лаврська, 19) відбудуться майстер-класи з писанкарства.

Писанка поряд з паскою є головним та невід’ємним атрибутом свята Великодня, що символізує воскресіння життя, весняне пробудження природи та продовження роду. Писанки освячували в церкві та дарували на Великдень, щоб побажати здоров’я, злагоди, їх розписували на гарний урожай, для захисту дому та господарства, дівчата дарували писанки парубкам, яким бажали висловити свою симпатію, жінки, які хотіли народити дитину, розписували писанки особливими орнаментами і дарували на Великдень малим дітям, писанками також поминали померлих. В кожному регіоні України побутувала традиція розписування писанок, проте кожна місцевість, а іноді і кожне село мали свої унікальні особливості і традиції не лише у виборі орнаментальних мотивів, а й у розміщенні елементів та забарвленні яєць. Сьогодні ці традиції не втрачають своєї сили. Розписана за традиціями писанка дає можливість втілити і передати молитви і побажання.

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” до Великодніх свят запрошує усіх охочих навчитися розписувати писанки, дізнатися зміст закодованих символів, опанувати регіональні особливості, традиційну орнаментику та колорит. Кожен тиждень протягом Великого посту буде присвячений розпису писанок певного регіону. Можливо Ви напишете саме таку писанку, яку Ваша прабабуся колись писала до Великодня.

Опанувати унікальну давню технологію за допомогою свічки, воску та писачка зможе кожен протягом одного майстер-класу, взяти участь у якому можна усією родиною або індивідуально. Запрошуємо групи школярів та студентів, а також дітей віком від 5 років.

Розклад майстер-класів

[table id=29 /]

Вартість участі у майстер-класі – 100 грн. (у вартість входять усі необхідні матеріали, а також можливість огляду музейної експозиції та виставок).

Кількість учнів в одній групі: 10-15 осіб

Участь у майстер-класі лише за попередньою реєстрацією та підтвердженням від Музею електронною поштою або телефоном.

Тел. 067-598-75-71 (п. Лариса Головня)

!!! Електронна форма для реєстрації: https://docs.google.com/forms

honchar.org.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити