Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Львівський митець Орест Скоп повезе до Сполучених Штатів Мамаїв

Львівський митець Орест Скоп повезе до Сполучених Штатів Мамаїв
11 листопада 2015 18:16

У січні 2016 року в Музеї українського мистецтва у Нью-Йорку (США) відбудеться виставка львівського митця Ореста Скопа. Митець уже підготував 20 полотен. Однак до цього часу хоче ще й календар видати зі своїми живописними Мамаями, що символізують пори року, аби і його повезти за океан.

«Я якраз намалював чотири картини – Мамай серед різних пір року. І хотілось би, щоб ті картини були зроблені великого розміру, а внизу – позначені календарні дні. І от як рік промине, можна було б відрізати ті цифри. А сама картина як дуже якісна репродукція пішла б у люди», – припустив Орест Скоп.

Орест Скоп свого часу вивчав архітектуру у «Львівській політехніці». Навіть у 1993-му став лауреатом державної премії за один із санаторіїв Трускавця. Однак все життя малював. Спершу околиці рідного району у Львові, де виріс. Ще малесенькому таку долю напророкувала бабця по татові.

«Я маленьким був. Вона мені зав’язувала бантик на шиї і казала, що я маю бути художником. Тобто вона мене враз – і вмовила. То я просто мусив стати якимось артистом або художником», – розповів митець.

Зараз у нього ціла колекція Мамаїв. До 250 полотен. І в кожному – цікавий новий підтекст: любов, час, космос, війна, трипільська культура. І навіть українська мова. За козацький образ митець взявся після 10-го класу, понад 30 років тому. Колега за партою розповів йому про цікаве полотно в нього вдома, на якому дівчата відпроваджували козаків на війну. Тепер цей процес в митця безперервний.

«Та картина в мене уявна була, я ж її не бачив. Друг каже: “Прийшли і цю картину забрали до музею”. А коли я прочитав, що в 1933 році розстріляли бандуристів і лірників, то подумав, що намалюю Мамая, на кожну душу страчених», – зазначив Орест Скоп.

zaxid.netday.kiev.ua (фото)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити