З 17 квітня до 22 травня 2019 року в музеї історії міста Кам’янське Дніпропетровської області тривала виставка ляльок Інни Івінської “Душею бачу світ… Лялькові історії”.
У 2006 році Ірина Івінська захопилася особливостями українських звичаїв та обрядів й почала створювати народні ляльки. Високий рівень її робіт засвідчений званням майстра народного мистецтва України (входить до Національної спілки майстрів народного мистецтва України).
За словами Інни Івінської, ляльки, які представлені на виставці символізують різні стани буття на різних етапах жінки – материнство, відносини, ляльки природних календарних циклів. “Внутрішні стани якихось внутрішніх змін теж проявляються в ляльці. Зараз весна, свята.. у мене народилася лялька “Великодня берегиня”, в якій я використала і писанки і вербу. Як я бачу, як відчуваю весняний настрій – це відображувала у ляльках”, – каже пані Інна.
Перші ляльки-мотанки з’явилися ще 5 тисяч років тому. Тоді вони були схожими між собою, бо виготовляли їх лише зі шматків тканини та матеріалу, який замотували в середину. Сьогодні традиція виготовлення ляльок продовжується та набуває популярності серед різних поколінь. Через ляльки відкривається не тільки творчий задум, а й внутрішній світ самого майстра.
Створюючи ляльку, жінка вкладала в неї щирі почуття. Робили її на щасливу долю, на міцне здоров’я чи шлюб. Вважається, що лялька має сильну енергетику і здатна оберігати як окрему людину так і всю оселю. Саме тому, за допомогою майстер-класів Інна Івінська намагається передати традицію створення справжньої ляльки як одвічного початку жіночої мудрості та краси.
За матеріалами ТРК МІС