03 Тра 2018 20:26 Вісті

Київські майстрині відтворили колекцію писанок, що була вивезена з музею у роки Другої світової

Київські майстрині відтворили колекцію писанок, що була вивезена з музею у роки Другої світової

У Музеї писанкового розпису в Коломиї діє виставка писанок, відтворених на основі унікальної колекції Київського Національного музею українського народного декоративного мистецтва, що була вивезена під час Другої світової війни в Німеччину.

Автори відтворених писанок – члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяна Влененко й Любов Ктіторова (Київ). У музеї київські писанкарки представили 205 писанок з різних регіонів України. Усіх їх відтворено із застосуванням природних фарбників.

Кілька десятиліть згадана колекція українських писанок була окрасою Регіонального музею німецького міста Гьохштадт на Дунаї. І тільки в 2011 році після спільної багаторічної діяльності українсько-німецької комісії з питань реституції колекцію писанок, яким тепер понад сто років, повернуто в Україну, в Національний музей українського народного мистецтва. Інвентарні номери саме цього музею було виявлено на писанках. Натомість німецькому музеєві було подаровану колекцію, відтворену Тетяною Влененко й Любов`ю Ктіторовою.

Загалом, під час Другої світової війни, культурна скарбниця України втратила 300 тисяч музейних експонатів та понад 50 мільйонів книг. Колекція писанок – лише один з кроків повернення українських скарбів, яких під час війни було вивезено понад 70 відсотків. Серед них і твори Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, філією якого є Музей писанкового розпису.

Під час презентації відтвореної колекції, що відбулася в рамках конференції, присвяченої 30-річчю Музею писанкового розпису, в програмі ХІ Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Писанка», Тетяна Влененко й Любов Ктіторова повідомили, що дарують цю колекцію музеєві.

prostir.museum