04 Тра 2019 12:36 Вісті

Киянка з колекцією лемківських рушників стала рекордсменкою України

Киянка з колекцією лемківських рушників стала рекордсменкою України

Українка навишивала на рекорд України. Киянка Любов Романів має найбільшу в Україні колекцію власних лемківських рушників. Виготовляла їх жінка понад 25 років і не хоче зупинятися. Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Старовинні орнаменти пані Люба збирає вже понад 25 років, і всі вони –лемківські, бо її батьки 75 років тому пережили депортацію. Першу вишивку зробила в сім років, відтоді голку з рук майже не випускає.

«Вдома між готуванням – вишивка, на роботі в обід – вишивка, в 90-х черги великі були, то стояла й вишивала», – розповіла майстриня вишивки Любов Романів.

Сьогодні її захоплення отримує всеукраїнське визнання. Відтепер за кількістю вишитого пані Любов – рекордсменка, адже її внесли в Національний реєстр рекордів України у категорію «Мистецтво Любов Романів».

Хоч і на пенсії, жінка досі працює інженером-фізиком і своїм хобі заразила чи не весь колектив заводу «Антонов».

«На рушники у мене натхнення не вистачає, але вишиваю картини. Так пішло від фізиків до ліриків», – сказала подруга рекордсменки Галина Бабій.

Та тішить майстриню не так досягнення, як радість, яку несе іншим її робота. Навчила вишивати і доньку, і внучок. Мистецтво своє не продає – натомість роздаровує.

До слова, у Нью-Йорку набирають популярності курси традиційної української вишивки. На курси ходять жінки різних національностей – китаянки, японки, ірландки та американки українського походження. Хтось намагається відшукати у вишивці загублене українське коріння, інших цікавить особлива техніка виконання вишитих виробів.

zik.ua, GoodNewsAboutUkraine (фото)