Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Комсомольськ збирає митців для творчих обмінів та дискусій

Комсомольськ збирає митців для творчих обмінів та дискусій
10 січня 2011 16:28

Місто Комсомольськ на Полтавщині відоме не тільки пам’ятником бабусі, яка продає насіння. Ще там щороку відбувається всеукраїнська науково-практична конференція «Український дивограй», на якій обговорюють давні звичаї та обряди, традиції, проблеми та досягнення в народних промислах. На неї запрошують науковців, майстрів, педагогів з учнями, всі, хто може і бажає поділитися своїми творчими набутками.

Востаннє конференція відбулася у жовтні 2010 року. У ній взяли участь близько 100 учасників з м. Комсомольськ, с. Дмитрівка, м. Миколаїв, смт Опішня, смт Решетилівка, м.Кіровоград, м.Полтава, с. Петриківка, делегація з м. Борисполя, тощо.

Формат конференції має свої особливості. Тут у ненав`язливій формі учні прилучаються до різних ремесел, знайомляться з різними видами декоративно-прикладного мистецтва, притаманні Україні. Майстри передають підліткам свої вміння та навички через майстер-класи. Така форма спілкування майстра з дитиною є тим шляхом завдячуючи якому і буде збережена національна культура.

З великим захопленням діти вчилися виготовляти “казкове дерево” – дерево щастя із бісеру, народні вузлові ляльки, картини з піску, килимові золоті рибки; випікати весняних жайворонків (Олена Щербань), різдвяних миколайчиків. Особливо вразило присутніх виготовлення опішнянської кераміки, петриківський розпис, оригінальні українські мальовки заслуженого майстра народного мистецтва Євгена Пілюгіна з Решетилівки.

Пілюгін Євген Іванович, заслуженний майстер народної творчості України (смт Решетилівка):

«Мені хотілося на своєму майстер класі, щоб діти доторкнулися до джерел народного малювання-українських мальовок, відчули фарби природи, фарби літа… Хотілося донести, що насправді все дуже просто: пензлик із кошачої шерсті, загострені або обмотані тканиною палички і просто пальці. Саме такі прості інструменти дозволяють створювати самобутні образи. Технологія фарби теж дуже проста і в той же час унікальна. Яєчний жовток змішаний з фарбою, а іноді з соком».

В рамках конференції були проведені виставки композицій із соломки Людмили Дадіані, прикрас Надії Черневської, виробів опішнянської кераміки, тканих ляльок Олександри Пренко, фотоматеріалів на тему: “Україна моя мальовнича” Шабанова Петра, експонатів із музеїв шкіл-учасниць конференції.

Черневська Надія, співкоординатор проекту, керівник етномайстерні “Дивограй”:

«Я вже п`ять років співпрацюю з першою школою і є активним учасником проекту “Український дивограй”. Насправді дуже важко, так би мовити, заманити до нас у Комсомольськ людей, переконана, якби такий захід проходив у великому місті, це було б робити набагато легше. Особливо, це стосується дитячих команд, бо батьки не дають гроші на проїзд у якийсь там Комсомольськ (харчування і проживання ми забезпечуємо). Так мені розповідали керівники-майстри, що працюють з учнями.

А втім, мене в котрий раз здивували мої дівчатка. Здавалося, яких тільки солодощів зараз немає в магазині, а вони з такою наснагою ліпили весняних жайворонків і різдвяних “миколайчиків”, а потім куштували їх, мов би нічого кращого в житті не пробували.

Конференція, яка пройшла, ще раз підтвердила, що насправді сучасним дітям близька і зрозуміла наша національна культура, треба тільки вміти донести її до серця дитини».

Про проект

Молодіжний проект «Національно-патріотичне виховання молоді через вивчення та впровадження в життя давніх українських звичаїв, обрядів, традицій, народних промислів “Український дивограй”» Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням української мови та літератури Комсомольської міської ради Полтавської області.

Автори проекту:

  • Наталя Анатолівна Тягай, директор школи
  • Наталя Петрівна Манько, заступник директора з виховної роботи
  • Координатор проекту: Тетяна Володимирівна Оробченко, начальник міської служби в справах сім’ї та молоді
  • Співкоординатор проекту: Черневська Надія В`ячеславівна, керівник етномайстерні “Дивограй”.

Проект був розроблений на базі шкільного музею народознавства “Диво”, який офіційно зареєстрований вже більше 12 років, а в 2008 році йому присвоєно звання “Зразковий”. Музейні активісти вивчають та впроваджують в сучасне життя давні українські звичаї та традиції. При музеї працює етно майстерня “Дивограй”(керівник Черневська Н.В.), в якій діти вивчають історію виникнення та виготовляють народні ляльки Середньої Наддніпрянщини, та гурток “Піщана веселка” (керівник учитель географії Щербан О.В.), де діти створюють картини з піску на національну тематику.

Молодіжний проект бере участь в реалізації молодіжної політики в місті Комсомольську на період до 2014 року через Центр глобального молодіжного партнерства за підтримки міської влади.

Світлини надала Надія Черневська 

“Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити