Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Колектив музею в Пирогові “за” директора

Колектив музею в Пирогові “за” директора
14 вересня 2010 12:04

Звернення колективу науковців Національного музею народної архітектури та побуту України

У зв’язку з розгорнутою кампанією дискредитації директора Національного музею народної архітектури та побуту України Федаки П.М., звинуваченого у некомпетентності, незнаходженні спільної мови з «високопрофесійним колективом науковців», заявляємо:

Доктор історичних наук Федака Павло Михайлович, знаний в Україні дослідник народної культури, скансенознавець, одностайно підтриманий колективом науковців, очолив музей з травня 2009 року. Глибокі і всебічні знання народної культури дозволили йому, за підтримки творчого колективу науковців, за короткий час набути розуміння складних проблем музею, підтримати розроблену програму його розвитку як скарбниці визначних автентичних пам’яток народної культури. Національний музей є одним із найбільших і найбагатших музеїв Європи, в його експозиції встановлено близько 300 пам’яток народної архітектури, а у фондах зібрано 80 тисяч унікальних за широтою тематики експонатів.

Під керівництвом П.М.Федаки значно піднявся рівень наукової роботи, успішно проведено міжнародну наукову конференцію, присвячену 40-річчю заснування музею, підготовлено до видання збірник її матеріалів (понад 800ст.), під його редакцією видано книгу про музей Орел Л.Г., підготовлено до видання серію путівників, книгу про музейні свята, схвалена на Вченій раді  програма підготовки до видання наукових праць співробітників музею. Ведуться науково-дослідні роботи з поглибленим опрацюванням питань розвитку музею. Продовжуються планові експедиції, вдосконалюються експозиції, відкрито два нових інтер‘єри. У захисті програмних питань і напрямів розвитку директор виявляє неабияку принциповість і високу кваліфікацію, і це переконало науковців, що музей має професійного директора – захисника музею, фахівця, гаранта його розвитку і завдань, поставлених поколіннями відомих знавців і дослідників народної культури. Ветерани, які брали участь у створенні музею і працювали під керівництвом усіх директорів, одностайно заявляють, що це найпрофесійніший директор за всі сорок років існування музею.

Звичайно, в музеї нагромадилося чимало проблем, передусім фінансового і охоронно-правового характеру. На музей чиниться постійний неправовий тиск з метою зміни його статусу скарбниці духовних цінностей – пам’яток народної культури на розважальний заклад – етнопарк, що суперечить змісту і програмним завданням музею. На жаль, ці ідеї етнопарку з масштабними бізнес-шоу декларують і нові заступники директора музею. Вони не стали однодумцями  й помічниками директора, навпаки, їх дії упереджено спрямовані на дискредитацію директора й саботаж робіт для його звинувачення.

З усіх музейних проблем ключовими є дослідження і збереження пам’яток та унікального середовища як пам’ятки, що потребує державної підтримки, належного фінансування, а також високої кваліфікації заступників директора, підрозділів науки та реставрації. На жаль, фінансування реставрації пам’яток з державного бюджету припинено з 2009 року. За кошти благодійного фонду «Розвиток України» у 2009 р. відреставровано дві пам’ятки, а у 2010 р. передбачено, після заготівлі покрівельної соломи нового врожаю, відреставрувати ще три. Звичайно, цього замало, тому керівник музею разом з творчим колективом шукають шляхів виходу з ситуації.

Глибоке розуміння засад і перспектив розвитку музею об‘єднало директора з творчим колективом. Попри нав’язувану тенденцію, він не дозволив подальшої деструкції творчого колективу, навпаки став його шанувальником і захисником. Прийнявши на себе неправовий деструктивний тиск, П.М.Федака став головним об’єктом відвертої рейдерської атаки на музей. Брутальний характер цих тенденцій продемонструвала широко організована заступниками директора музею остання наклепницька кампанія у ЗМІ. Небаченою аморальністю, цинізмом та некомпетентністю вона не лише знеславлює знаний у світі музей, але демонструє ганебний рівень і мету всього цього неправового, рейдерського тиску, від якого музею необхідний  якнайрішучіший захист.

Звинувачення директора музею П.М.Федаки у некомпетентності і відсутності керівних якостей, у незнаходженні спільної мови з «високопрофесійним колективом науковців», вважаємо наклепницькими і безпідставними. Науковий колектив разом з директором спільно стоять на захисті програмних засад музею  як скарбниці пам’яток народної культури України

Звернення обговорене і схвалене на зібранні науковців, керівників наукових відділів та ветеранів музею 09.08.10 р.

Наукові співробітники музею:

Бойченко В.Ф., Василенко Т.М., Верговський С.В., Вовченко П.Т., Гайова Є.В., Громова О.П.,  Зяблюк Н.С., Кобальчинська Р.Р., Костенко Л.А, Матійчук М.М., Назаренко Л.С., Несен І.І., Орел Л.Г., Свирида Р.О., Шафранська Г.К., вчений секретар Пономаренко С.Г.

*** Шановні журналісти!

Наш музей з перших років свого існування постійно співпрацює з пресою, теле- і радіо, які висвітлюють важливі події – народні свята, ярмарки, виставки тощо, та окремі проблеми, за це колектив музею Вам вдячний. Прикро,  що цього разу журналісти, не спілкуючись з науковим колективом, висвітлили багаторічні болючі проблеми музею за замовленим сценарієм дискредитації директора, підготовленим мало обізнаними і малокваліфікованими музейними «доброзичливцями» з недоброю метою.

Пропонуємо організувати на телебаченні круглий стіл з проблем дослідження, збереження,  відновлення й пропаганди пам‘яток народної культури в музеях просто неба за участю скансенознавців України.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити