12 Чер 2011 00:34 Огляди

Хвилювання новобранців. Кобзарська трійця 2011. Перший день

Хвилювання новобранців. Кобзарська трійця 2011. Перший день

Вже традиційний для кобзарсько-лірницького товариства фестиваль став для когось одним з перших випробувань. Слід було показати і пісенні вміння і приклад гри на власноруч створеному інструменті. Ще рік тому гучна бандура Сашка Тихенка була лише важкою колодою з верби. Сьогодні, попри хвилювання, на черговому виступі свій твір він виконав доволі непогано. До того ж, дехто і “заробив свою першу копійку”. Бандурист Василь Буянівський після виступів своїх побратимів давав їм символічні гроші, віддячуючи їм, немов би кобзарі грали десь біля церкви чи на ярмарку. Наприкінці, під загальні оплески, так подякували і йому 🙂

Сашко Тихенко перед громадою лише вдруге

Сашко Тихенко перед громадою лише вдруге

Приклад гри на “панській бандурі” а, іншим словом, торбані, показав Юрко Фединський. Виявилось, що саме його інструмент лунає набагато тихіше, аніж бандура, а отже атмосфера має бути відповідною. Навіть репетиції інших кобзарів в сусідньому приміщенні вже не дають зосередитися на виконанні.

Серед інших, по одній чи дві композиції на концерті виконали Михайло Коваль з Київщини, Василь Кирилич з Галичини, кияни Едуард Драч, Тарас Силенко, Михайло Хай та Сергій ЧурайСергій Ткач з Волині, харків’яни Назар Божинський та Андрій Черемський

Також свою пісню заграв і незрячий музика Олександр Тріус з Ромен, що на Сумщині. Сотню-дві років тому саме такі бандуристи та лірники з поводирями мандрували Україною. І таким чином мали можливість, водночас, через думи та канти донести важливі вісті до простого люду, і крім того мати якийсь заробіток.

Вранці 12 червня 2011 очікується освячення щойно створених інструментів в церкві Івана Богослова на території Михайлівського золотоверхого собору у Києві. Під вечір в Музеї Гончара має бути друга частина концерту кобзарів та лірників. Програму другого дня фестивалю 2011 дивіться у анонсі дійства.

Богдан Гдаль, “Рукотвори”