Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Книгу «Історія української вишивки» висунуто на здобуття премії Шевченка

Книгу «Історія української вишивки» висунуто на здобуття премії Шевченка
19 січня 2012 14:44

18 січня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться презентація книги Тетяни Кара-Васильєвої «Історія української вишивки», висунутої на здобуття Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка у 2012 році.

Книга повно і всебічно висвітлює основні етапи розвитку української вишивки від часів її зародження до сьогодення, розкриває роль і місце цього виду декоративного мистецтва в оформленні одягу, житла, у використанні в храмових інтер’єрах, під час різноманітних свят і народних обрядів. У виданні широко представлено унікальні зразки вишивок, виконаних за малюнками Тараса Шевченка, Василя Кричевського, Ганни Собачко, представників авангарду початку ХХ століття, а також сучасних народних і професійних майстрів.

Тетяна Кара-Васильєва – доктор мистецтвознавства, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вона є провідним фахівцем у галузі народного та образотворчого мистецтва України, опублікувала 360 статей у вітчизняній та зарубіжній пресі з питань теорії та практики народного мистецтва, 23 наукових і науково-популярних книг, підручників і посібників, є співавтором 120 колективних монографій та наукових збірників.

Книга «Історія української вишивки» представляється на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, оскільки вона розкриває глибинні витоки нашої культури, її національну своєрідність, має глибоко патріотичний характер, що є важливим в умовах повнокровного національного відродження української духовності. Видання багато ілюстроване, написане яскраво, емоційно, воно розкриває генезис нашої культури, її ментальність, яскраву своєрідність творчого мислення її творців, а головне – усвідомлення народного мистецтва як феномену людського духу.

​uaculture.com
Світлина storinka-m.kiev.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити