Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Винниках на Львівщині відкриють музей текстилю та килимарства

У Винниках на Львівщині відкриють музей текстилю та килимарства
28 березня 2016 15:40

22 березня в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники йшлося про створення двох музеїв-філій – у Журавниках і Глинянах, що славилися ткацтвом і килимарство. Вони стануть складовими нового туристичного маршруту Винники-Журавники-Глиняни-Тракт Глинянський.

Саме з метою розповісти про новий проект у науковій і мистецькій площинах у залах Історико-краєзнавчого музею Винник відбулися презентація щорічного наукового збірника та відкриття двох тематичних виставок: «Прядіння і ткацтво: від енеоліту до сьогодення» і персональної виставки художнього текстилю Зеновії Шульги. Партнери – Археологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівська національна академія мистецтв.

DSCN9767_resized

Працівники Історико-краєзнавчого музею м. Винники постійно тішать винниківчан і гостей міста новими експозиціями, креативними мистецькими проектами, організовують ярмарки, а ще – провадять науково-дослідницьку роботу. Її результат – щорічний збірник «Наукові студії», перший випуск якого побачив світ 2008 року. Нині видано восьмий збірник, що присвячений темі «Давні майстерні та виробництво у Вісло-Дніпровському регіоні». Авторами є науковці з Винник, Львова, Жешова.

Під час презентації міжнародного збірника професор Валгожата Рябіцька зазначила, що «Винниківський музей є маленьким, але провадить величезну наукову роботу».

«Від модного шкіряного палеолітичного одягу до виготовлення тканин»

Дослідження історії прядіння і ткацтва передбачає, окрім археологічних, залучення відповідних етнографічних джерел. Тому презентацію збірника підкріпили виставкою «Прядіння і ткацтво: від енеоліту до сьогодення» і персональною виставкою художнього текстилю Зеновії Шульги.

«Такі галузі палеоекономіки як землеробство, скотарство, гончарство, ковальство, ливарництво та інші вивчені фахівцями значно краще, ніж прядіння та ткацтво, – розповів директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець. – На жаль, до сьогоднішнього часу не збереглися зразки самих тканин, дерев’яних деталей ткацьких верстатів, але маємо прекрасну колекцію пряслиць, тягарців і шпульок. Ця виставка доповнює етнографічними матеріалами те, що не можна показати археологічними».

На виставці представлений також типовий горизонтальний ткацький верстат ХІХ – ХХ ст. із зразками килимів, виготовлених на такому верстаті у ХХ ст., а також ескізи килимів і килимових виробів із м. Глиняни Золочівського р-ну Львівської обл.

DSCN9758_resized

Персональна виставка художнього текстилю уродженки Глинян Зеновії Шульги, продемонструвала часточку з напрацювань відомої майстрині. У виставкому залі представлені гобелени, жіночі та чоловічі святкові костюми З. Шульги – доцента кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв, члена Національної спілки художників України, автора та керівника міжнародних мистецьких проектів, наукових досліджень, каталогів, монографій, учасника багатьох персональних, всеукраїнських і зарубіжних виставок, мистецьких проектів

За інформаціє Ігоря Тимця, наприкінці 19 ст. на Глинянській фабриці виробляли лляні полотна, скатертини, покривала, серветки, вовняні хустки. Реалізовувались вироби не лише на українських землях, а й далеко за їх межами. Глинянські килими виставляли на міжнародних виставках у Польщі, Югославії, Болгарії, Угорщині, Румунії, а також на всесвітніх виставках у Канаді, США, Франції, Японії. На жаль, у незалежній Україні виробництво глинянських килимів припинилось. Можливо, саме музей текстилю і килимарства, який планує відкрити у Глинянах Історико-краєзнавчий музей м. Винників, допоможе відновити килимарський промисел, збереже пам’ять про людей, які присвятили цій справі частину свого життя.

Музейний проект створюють для запровадження нового туристичного маршруту, який охопить Винники, Журавники, Глиняни, Глинянський тракт. Це відкриє ще одну сторінку нашої історії, туристичний шлях, що буде новим і цікавим для туристів.

«Сьогодні є останній шанс створити музей у Глинянах, – переконує Ігор Тимець. – Це необхідно зробити, поки ще живуть майстри, які ткали прекрасні килими, якими захоплювалася Європа».

afisha_tkatstvo_resized

Зеновія Шульга підтвердила слова директора Історико-краєзнавчого музею і подякувала працівникам Винниківського музею за шанс, який вони дають Глинянам.

Слова вдячності за важливу працю і мистецькі напрацювання прозвучали від міського голови Винник Володимира Квурта, очільників Львівської ОДА, представників наукових і мистецьких кіл.

Колектив Народного дому і церковний хор Глинян завершили презентацію музичними дарунками для усіх присутніх.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити