20 Вер 2010 13:14 Огляди

Гончарне дійство у Дніпропетровську

Гончарне дійство у Дніпропетровську

18 вересня у Дніпропетровську відбувся всеукраїнський фестиваль гончарного мистецтва «Гончарне коло». На площі біля Національного історичного музею імені Яворницького музейники зібрали провідних гончарів з різних куточків України, зокрема з сіл, славних своїми гончарними традиціями і оригінальними технологіями.

Майстри мали можливість не тільки поярмаркувати, а й показати, як виготовляється традиційний український глиняний посуд. На площі встановили декілька гончарних кіл і навіть виклали справжнісіньку гончарну піч – для випалювання виробів, зроблених майстрами і відвідувачами на майстер-класах.

Крім того, майстри розказували, як розписати глиняний посуд, надати йому завершеного вигляду.

Опішне

Опішнянські мальовані

Нашвидкоруч викладена піч

Руки, що зустрілися на глині

Перші млинці

«Свята під відкритим небом стали вже традиційними для музею. Цього разу саме майстри запропонували провести осіннє свято, присвячене гончарному мистецтву, свято ремесла, яке об’єднує три стихії: землю, воду і вогонь», – каже одна з організаторів свята, старший науковий співробітник музею Алла Москалець.

А от родзинка етнофестивалю, якою мали б стати молоді виконавці співаної поезії і панк-року з Дніпропетровська, не всім смакувала. “З неприємних вражень – ну зовсім вже неформатні, слабкі текстово і музично місцеві панк-рокери, якими організатори вочевидь хотіли привабити молодь”, каже відвідувачка фестивалю і користувач віртуального щоденника sestra-yuliya.

За матеріалами radiosvoboda.org та sestra-yuliya.livejournal.com (світлини та підписи до них)