Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Фотоальбом про “буковинську Маланку” видали у Чернівцях

Фотоальбом про “буковинську Маланку” видали у Чернівцях
25 січня 2015 22:06

В Чернівецькому художньому музеї презентували перший фотоальбом про унікальне зимнє буковинське свято – Маланку. Проект було втілено в життя завдяки співпраці Почесного консулу Австрії в Чернівцях Сергія Осачука, краєзнавця з Поділля Ірини Пустиннікової й ряду кращих буковинських фотографів. Видання є унікальним, а через обмеженість тиражу взагалі може стати одним із найбажаніших ексклюзивних альбомів.

Буковинська Маланка – це не просто замкнуте буковинське свято, а унікальне дійство для всієї України, як за змістом, так і за своєю яскравістю, феєричністю. Воно встигло зачарувати багатьох з усіх регіонів нашої країни, й більше того – численних туристів із різних країн.

«У ХХІ столітті залишилося дуже небагато традицій. Більшість із них – колядки, щедрівки, святкування Різдва або Пасхи – це традиції, виплекані церквою, і вони відбуваються лише в тих суворих межах, які дозволяє церква, – каже автор текстів альбому Ірина Пустиннікова. – Маланка ж має кардинально іншу природу. Вона – стихійна, вільна й не має тих кордонів. Якраз ця вільність і приваблює. Є споріднені обряди на й Балканах – у Румунії, Болгарії, інших країнах. Там ходять перебрані «кукери». Схожі костюми, ритуали, але ми про них майже нічого не чули і таким самим чином люди з інших країн майже нічого не знають про Маланку, а це несправедливо, адже такі свята, такі ритуали мають бути відомі багатьом. Тому видання альбому є двомовним – українською та англійською мовами. Це – дуже великий крок в популяризації Маланки не тільки в Україні, а й в усьому світі. І те, що з 2011 року в Чернівцях проводився фестиваль «Маланка-фест» – це великий поштовх для цього свята, для розвитку Маланки та її подальшого існування».

Альбом «Буковинська Маланка» – продукт співпраці багатьох людей, які дбають про збереження культурного надбання, але в будь-якому випадку завжди є людина, яка виносить, виплекає ідею і потім стане рушійною силою втілення цієї ідеї в життя.

«Маємо обов’язок не тільки творити нову історію, але й пам’ятати той культурний спадок, який ми отримали від предків, – впевнений автор ідеї та упорядник альбому Сергій Осачук. – І ми маємо культивувати цей спадок, оскільки все те, що наповнює наше життя, творить нашу ідентичність. Альбом «Буковинська Маланка» – видання про традиційне свято, про народні звичаї, але він не є дослідженням цього явища. Тут немає описів костюмів, або спроб пояснити свято Маланки. Це – просто фіксація і констатація факту, що українська ідентичність на Буковині, буковинська крайова ідентичність формуються отаким цікавим святом новорічно-різдвяного циклу».

Упорядники видання пообіцяли подарувати всім бібліотекам України по примірнику, завдяки чому велика кількість людей зможе познайомитися із цим унікальним буковинським святом. То вже наступного року Вашківці та Красноїльськ – головні осередки буковинського – зможуть відвідати всі шукачі стародавніх українських традицій.

Альберт Комарі, prostir.museumkamienczanka.livejournal.com (фото)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити