Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Черкаський митець присвятив роботи співачці Руслані і козаку Гаврилюку

Черкаський митець присвятив роботи співачці Руслані і козаку Гаврилюку
10 лютого 2014 23:15

Черкаський митець Микола Теліженко розпочав серію робіт, присвячених ЄвроМайдану. Зробив перші три витинанки – дві присвячено конкретним революціонерам: співачці Руслані Лижичко та побитому «беркутівцями» козаку Михайлу Гаврилюку. Третя витинанка – на тему Різдва, пише «Газета по-українськи».

Перша робота, яку присвятив Руслані, називається «Вогні на Майдані».

ccc423be4e38438194e6099e37a81fcf

– Зробив 3 грудня після подій із розгоном Майдану й побиттям студентів. На витинанці створив символ Майдану Незалежності, хоч мені він і не подобається, але народ його сприймає. А від цієї статуї розходяться кола – кола незалежності. Так, як кинеш камінчик у воду і кільця розростаються. Мені здається так і наша незалежність – наростає, наростає. У колах люди – це не якісь конкретні, а маса – так, як на Майдані.

Друга робота – Михайлу Гаврилюку. Називається «Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня».

24d1264e1925ecb8909957b8c18dd45e

– На другий день зробив після того, як по телевізору показали, як знущався «Беркут»… У центрі – козак, а його обплутують усілякі темні сили – беркутня, чортівня… Що українець робить з українцем? Це величезна трагедія. Якщо тобі дано меча чи дубинку, це не значить, що ти можеш знущатися над таким самим. Михайло зробив не маленький подвиг, витримавши все те, – каже Микола Матвійович. – До речі, Філарет сказав, що козак Михайло – це образ всієї України, яка бореться, після того, як робота була зроблена. Мені дуже приємно було, що Філарет сказав на підтвердження моїх думок. Та, мабуть, кожен українець так подумав.

Третя робота – «Різдво на Майдані».

f0ee154825f376d1838756452cb6ca25

– Колядки на вулиці співають, у майстерні – «5 канал» показує, а я роблю витинанку. Сюди втиснув усі мізансцени, які тільки є в Різдвяну ніч: Марія з Йосипом в яслах, священики, ялинка, що тризуб нагадує, ангели, і вся коляда йде обрамленням: там і смерть, і ангел, і цар, і ірод, кобзар на кобзі грає, беркутня, як безпосередній учасник цього майдану, а вгорі люди намети розтягують, тут кутю варять в казані, тут у литаври б’ють, а гриви в коня в зірках. Європейських, – усміхається Микола Теліженко.

procherk.info

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити