Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Гурти «Гуляйгород» та «Хорея Козацька» презентували спільну збірку «TERRA COSACCORUM». Нова робота містить 14 зразків пісенної творчості українців XV – XVIII сторіч і є першим подібним диском, що об’єднує 2 напрямки у музиці. З одного боку, це фольклористичне крило, тобто, народні  пісні, думи чи танці («Гуляйгород»). Та, з іншого боку, медієвістична гілка. Іншим словом, середньовічна аристократична  пісенно-музична спадщина козацької України, яка нерозривно перегукувалася із загальноєвропейською пісенною традицією («Хорея Козацька»). Виконувані твори гурти свого часу записали у експедиціях, або ж віднайшли в старовинних рукописних або друкованих джерелах.

Спільну роботу дві творчі ватаги показали в Музеї книги та друкарства на території Києво-Печерської Лаври, підкреслюючи дух презентованої епохи шаблями, свічками, козацькими килимами на вікнах, та одягом козацької доби як на самих виконавцях, так і на манекенах обабіч зали. Куратором і натхненником заходу був лідер «Хореї Козацької» Тарас Компаніченко.

Сам диск оформлений у стилі презентованої епохи, а за назву взятий фрагмент напису з мапи Йогана Баптиста Гомана 1720 року «Ukrania, que et Terra Cosaccorum cum vicinis Walachiae,Moldaviae, Minoris Tartariae provinciis…» («Україна, що є Землею Козаків з сусідніми провінціями Валахії, Молдавії, Малої Татарії…».

Видання двомовне: українською та німецькою мовою, з перспективою поширення в Німеччині.

Історія створення диску незвична. Просто у потрібний час і у потрібному місці зійшлися люди, яким не завадив ні мовний бар’єр, ні велика відстань.

«Все почалося з Тижня української культури в Баварії, який у жовтні 2009 року відбувся на території Етнографічного музею олімпійського чемпіона Маркуса Васмаєра у містечку Шлірзее, неподалік Мюнхена. Поштовхом до акції було бажання познайомити німців, які цінують й оберігають власні національні традиції, із автентичною української культурою й спростувати нав’язаний за радянських часів кітчевий образ українців, що лише п’ють горілку й танцюють гопак» — йдеться у прес-анонсі до презентації.

Ідейним натхненником акції стала українка Вікторія Щербань, яка 17 років живе у Німеччині. Саме в неї виникла маленька мрія запросити українські гурти та народних майстрів в Німеччину.

Міні-фестиваль підтримали члени клубу «Йозефшталлєр-Елєфант», Етнографічний музей Маркуса Васмаєра та Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».

Український тиждень у Баварії викликав живий інтерес німців до України. У результаті, німкеня Сібіллє Штрак-Ціммерман запропонувала українським гуртам записати спільний диск і повністю профінансувала його. Випуск диску в Україні було покладено на мистецьку агенцію «Арт Велес». Запис здійснено на студії «Комора».

Вікторія Щербань, натхненник Українського тижня в Баварії:

«Я, дивлячись в Баварії на їхнє давнє надзвичайно красиве традиційне свято господаря, коли діти їдуть заквітчані квітами, спитала себе, чому я плачу? Чому в мене це викликає такі емоції? Тоді я дуже хотіла, щоб так було в нас в Україні. І у нас колись так було... Мені дуже хотілося там у Баварії сказати, що ми також це маємо. Я мріяла, і мої тихі молитви десь почули на небі. Я зустріла на своїй дорозі людей, які так само відчувають і думають в чужій країні, і завдяки цим людям створився цей проект».

Сібіллє Штрак-Ціммерман, меценат проекту:

«Ми хоч і не володіли українською мовою, але нас єднала музика. Ми відчули єднання. І коли закінчився український тиждень у Баварії, то ми подумали, що було б добре, якби не тільки ми це почули, а й багато інших людей. Так і виникла ідея створення нового диску. Ми сподіваємося, що цей диск допоможе подолати кордони. Це такий маленький подарунок всім вам».

Автори проекту обіцяють, що презентація диску — це лише перша ластівка серед низки інших культурних акцій. Зокрема, показу в Німеччині, Бельгії, Франції, Великій Британії колекції українських строїв: автентичного народного  одягу, зібраного у фольклорних  експедиціях на Поділлі, Поліссі та Центральній Україні (колекції Ігоря Перевертнюка та Володимира Щибрі), а також реконструйованого шляхетського одягу та сучасного одягу в етностилі (ательє «Шляхетний одяг»). Показ супроводжуватиме музика та співи гуртів, які нині презентували спільний диск.

Інформація про виконавців

«Хорея Козацька»

Склад: Тарас Компаніченко, Сергій Охрімчук, Данило Перцов, Михайло Качалов, Маруся Данилейко, Іванна Данилейко, Ірина Данилейко.

Виконує пам’ятки української музичної культури від пізнього середньовіччя до ХХ ст. Гурт виник у 2005 році у Києві. Його назва походить від назви музичної пам’ятки Horea kozacky («Танець козацький») XVII ст. Пріоритетними для гурту є дослідження, озвучення та виконання епічної традиції, лицарської поезії, історичних пісень з музичної та літературної духовної спадщини України-Руси.

Очолює  формацію відомий кобзар Тарас Компаніченко. Скрипаль гурту Сергій Охрімчук, крім «Хореї Козацької» грає також у кількох інших музичних проектах, зокрема у Le Grand Orchestra. Скрипаль Михайло Качалов співпрацює із гуртом «Бурдон». Данило Перцов є успішним і відомим в українських мистецьких колах композитором.

Дискографія:
2010 – «Рицер  смілостю упоєний»

«Гуляйгород»

Склад: Сергій Постольников, Ірина Барамба, Анастасія Філатова, Олена Дідик, Олександр Вовк, Северин Данилейко, Данило Данилейко, Кий Данилейко, Руслан Павлюк, Олексій Нагорнюк.

Досліджує і відтворює традиційну інструментальну музику, обрядові та побутові пісні, а також танці території Середнього Подніпров'я (Черкащина, Полтавщина, Кіровоградщина). Пісенний матеріал подається в традиційній манері багатоголосного співу, характерного для Центральної України. Багато разів гурт був учасником фольклорних фестивалів у Грузії, Литві, Польщі, Данії та Німеччині.

У 2005 році «Гуляйгород» записав спільний диск із гуртом «Тартак», в якому  музиканти поекспериментували зі звучанням народних пісень у сучасній обробці. Дотепер ця платівка вважається однією з найвдаліших у дискографії «Тартака».

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

11 відгуків

 1. валя says:

  Божечко, як чудово слухати пісні козацьких часів! Навертаються сльози..., щоб там не говорили, як би не принижували вороги наших патріотів, захисників нашої нації, бо боялися їхньої волі, через це

  вони і донині живуть у наших серцях. Благословляю вас на цей тернистий путь, відродження духовності нації.

  P.S.

  На сайті "Рукотвори "в розділі кравці є фото ваших дівчат в очіпках, які я також відроджую. Дуже гарні дівчата !!!!!!!!!!

 2. zav says:

  Дайте же хтось список пісень збірки!

 3. zav says:

  Ой, уже ж додали світлу, не помітив, даруйте.

 4. Tania says:

  Chy je zapysana muzyka na CD? Jak tak — de?

 5. Ну як. Мають продаватися диски у торгівельній мережі.

 6. Дмитро says:

  Диски можна придбати на www.umka.com.ua!!

  Не дешево, але того коштує!!!

 7. Сашко says:

  Після 15-го червня з’явиться в мережі Кигарні Є.

 8. Олена says:

  Ви не уявляєте собі скільки сил і нервів коштувала всім той диск.Бюрократія, цинізм наших політиків і чиновників та байдужість просто вбивала.Щоб зробити той міні-фестиваль з якого все почалося, з чиновниками почали говорити ще минулої весни, при тому, що від них треба було тільки підписи. До чого це я ? Прошу вас не скачуйте диск в Інеті, допоможіть хлопцям та дівчатам цих гуртів хоча б трохи підняти українську музику, купуючи їх диск.Як багато в них матеріалу, ви собі не уявляєте і всі ці пісні вони знаходять у селах(ходять, записують, розпитують) потім їх реанімують.Колосальний труд...

  До речі, по приїзді з Німеччини після фестивалю, ми запитали у «Гуляйгорода»: "Ну як? « Спочатку пауза, а потім тихо»Ми їх шокували! "Вони зроду такого не чули і були просто шоковані.І це не українці, які виїхали в Німеччину, а етнічні німці!

 9. Антоніна says:

  Диск чудовий! Довго його не могла придбати — ніде не було.

  І мені абсолютно не шкода грошей, що віддала за нього. Чудова музика, красиве оформлення, багато пізнавальної інформації. Диск приємно тримати в руках, тому навіть і не думала скачувати.

  Мої щирі вітання Тарасу Компаніченку, Хореї Козацькій, Гуляйгороду! Ви справжні!

 10. Сергій says:

  Диск дуже класний. Рекомендую.

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити