Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Гурти «Гуляйгород» та «Хорея Козацька» презентували спільну збірку «TERRA COSACCORUM». Нова робота містить 14 зразків пісенної творчості українців XV – XVIII сторіч і є першим подібним диском, що об’єднує 2 напрямки у музиці. З одного боку, це фольклористичне крило, тобто, народні  пісні, думи чи танці («Гуляйгород»). Та, з іншого боку, медієвістична гілка. Іншим словом, середньовічна аристократична  пісенно-музична спадщина козацької України, яка нерозривно перегукувалася із загальноєвропейською пісенною традицією («Хорея Козацька»). Виконувані твори гурти свого часу записали у експедиціях, або ж віднайшли в старовинних рукописних або друкованих джерелах.

Спільну роботу дві творчі ватаги показали в Музеї книги та друкарства на території Києво-Печерської Лаври, підкреслюючи дух презентованої епохи шаблями, свічками, козацькими килимами на вікнах, та одягом козацької доби як на самих виконавцях, так і на манекенах обабіч зали. Куратором і натхненником заходу був лідер «Хореї Козацької» Тарас Компаніченко.

Сам диск оформлений у стилі презентованої епохи, а за назву взятий фрагмент напису з мапи Йогана Баптиста Гомана 1720 року «Ukrania, que et Terra Cosaccorum cum vicinis Walachiae,Moldaviae, Minoris Tartariae provinciis…» («Україна, що є Землею Козаків з сусідніми провінціями Валахії, Молдавії, Малої Татарії…».

Видання двомовне: українською та німецькою мовою, з перспективою поширення в Німеччині.

Історія створення диску незвична. Просто у потрібний час і у потрібному місці зійшлися люди, яким не завадив ні мовний бар’єр, ні велика відстань.

«Все почалося з Тижня української культури в Баварії, який у жовтні 2009 року відбувся на території Етнографічного музею олімпійського чемпіона Маркуса Васмаєра у містечку Шлірзее, неподалік Мюнхена. Поштовхом до акції було бажання познайомити німців, які цінують й оберігають власні національні традиції, із автентичною української культурою й спростувати нав’язаний за радянських часів кітчевий образ українців, що лише п’ють горілку й танцюють гопак» — йдеться у прес-анонсі до презентації.

Ідейним натхненником акції стала українка Вікторія Щербань, яка 17 років живе у Німеччині. Саме в неї виникла маленька мрія запросити українські гурти та народних майстрів в Німеччину.

Міні-фестиваль підтримали члени клубу «Йозефшталлєр-Елєфант», Етнографічний музей Маркуса Васмаєра та Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».

Український тиждень у Баварії викликав живий інтерес німців до України. У результаті, німкеня Сібіллє Штрак-Ціммерман запропонувала українським гуртам записати спільний диск і повністю профінансувала його. Випуск диску в Україні було покладено на мистецьку агенцію «Арт Велес». Запис здійснено на студії «Комора».

Вікторія Щербань, натхненник Українського тижня в Баварії:

«Я, дивлячись в Баварії на їхнє давнє надзвичайно красиве традиційне свято господаря, коли діти їдуть заквітчані квітами, спитала себе, чому я плачу? Чому в мене це викликає такі емоції? Тоді я дуже хотіла, щоб так було в нас в Україні. І у нас колись так було... Мені дуже хотілося там у Баварії сказати, що ми також це маємо. Я мріяла, і мої тихі молитви десь почули на небі. Я зустріла на своїй дорозі людей, які так само відчувають і думають в чужій країні, і завдяки цим людям створився цей проект».

Сібіллє Штрак-Ціммерман, меценат проекту:

«Ми хоч і не володіли українською мовою, але нас єднала музика. Ми відчули єднання. І коли закінчився український тиждень у Баварії, то ми подумали, що було б добре, якби не тільки ми це почули, а й багато інших людей. Так і виникла ідея створення нового диску. Ми сподіваємося, що цей диск допоможе подолати кордони. Це такий маленький подарунок всім вам».

Автори проекту обіцяють, що презентація диску — це лише перша ластівка серед низки інших культурних акцій. Зокрема, показу в Німеччині, Бельгії, Франції, Великій Британії колекції українських строїв: автентичного народного  одягу, зібраного у фольклорних  експедиціях на Поділлі, Поліссі та Центральній Україні (колекції Ігоря Перевертнюка та Володимира Щибрі), а також реконструйованого шляхетського одягу та сучасного одягу в етностилі (ательє «Шляхетний одяг»). Показ супроводжуватиме музика та співи гуртів, які нині презентували спільний диск.

Інформація про виконавців

«Хорея Козацька»

Склад: Тарас Компаніченко, Сергій Охрімчук, Данило Перцов, Михайло Качалов, Маруся Данилейко, Іванна Данилейко, Ірина Данилейко.

Виконує пам’ятки української музичної культури від пізнього середньовіччя до ХХ ст. Гурт виник у 2005 році у Києві. Його назва походить від назви музичної пам’ятки Horea kozacky («Танець козацький») XVII ст. Пріоритетними для гурту є дослідження, озвучення та виконання епічної традиції, лицарської поезії, історичних пісень з музичної та літературної духовної спадщини України-Руси.

Очолює  формацію відомий кобзар Тарас Компаніченко. Скрипаль гурту Сергій Охрімчук, крім «Хореї Козацької» грає також у кількох інших музичних проектах, зокрема у Le Grand Orchestra. Скрипаль Михайло Качалов співпрацює із гуртом «Бурдон». Данило Перцов є успішним і відомим в українських мистецьких колах композитором.

Дискографія:
2010 – «Рицер  смілостю упоєний»

«Гуляйгород»

Склад: Сергій Постольников, Ірина Барамба, Анастасія Філатова, Олена Дідик, Олександр Вовк, Северин Данилейко, Данило Данилейко, Кий Данилейко, Руслан Павлюк, Олексій Нагорнюк.

Досліджує і відтворює традиційну інструментальну музику, обрядові та побутові пісні, а також танці території Середнього Подніпров'я (Черкащина, Полтавщина, Кіровоградщина). Пісенний матеріал подається в традиційній манері багатоголосного співу, характерного для Центральної України. Багато разів гурт був учасником фольклорних фестивалів у Грузії, Литві, Польщі, Данії та Німеччині.

У 2005 році «Гуляйгород» записав спільний диск із гуртом «Тартак», в якому  музиканти поекспериментували зі звучанням народних пісень у сучасній обробці. Дотепер ця платівка вважається однією з найвдаліших у дискографії «Тартака».

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • валя

  Божечко, як чудово слухати пісні козацьких часів! Навертаються сльози..., щоб там не говорили, як би не принижували вороги наших патріотів, захисників нашої нації, бо боялися їхньої волі, через це

  вони і донині живуть у наших серцях. Благословляю вас на цей тернистий путь, відродження духовності нації.

  P.S.

  На сайті "Рукотвори "в розділі кравці є фото ваших дівчат в очіпках, які я також відроджую. Дуже гарні дівчата !!!!!!!!!!

 • zav

  Дайте же хтось список пісень збірки!

 • zav

  Ой, уже ж додали світлу, не помітив, даруйте.

 • Chy je zapysana muzyka na CD? Jak tak — de?

 • Ну як. Мають продаватися диски у торгівельній мережі.

 • Диски можна придбати на www.umka.com.ua!!

  Не дешево, але того коштує!!!

 • Сашко

  Після 15-го червня з’явиться в мережі Кигарні Є.

 • Олена

  Ви не уявляєте собі скільки сил і нервів коштувала всім той диск.Бюрократія, цинізм наших політиків і чиновників та байдужість просто вбивала.Щоб зробити той міні-фестиваль з якого все почалося, з чиновниками почали говорити ще минулої весни, при тому, що від них треба було тільки підписи. До чого це я ? Прошу вас не скачуйте диск в Інеті, допоможіть хлопцям та дівчатам цих гуртів хоча б трохи підняти українську музику, купуючи їх диск.Як багато в них матеріалу, ви собі не уявляєте і всі ці пісні вони знаходять у селах(ходять, записують, розпитують) потім їх реанімують.Колосальний труд...

  До речі, по приїзді з Німеччини після фестивалю, ми запитали у «Гуляйгорода»: "Ну як? « Спочатку пауза, а потім тихо»Ми їх шокували! "Вони зроду такого не чули і були просто шоковані.І це не українці, які виїхали в Німеччину, а етнічні німці!

  • Від скачування ви не убезпечитесь. Але свідомі люди і після скачування куплять..

 • Антоніна

  Диск чудовий! Довго його не могла придбати — ніде не було.

  І мені абсолютно не шкода грошей, що віддала за нього. Чудова музика, красиве оформлення, багато пізнавальної інформації. Диск приємно тримати в руках, тому навіть і не думала скачувати.

  Мої щирі вітання Тарасу Компаніченку, Хореї Козацькій, Гуляйгороду! Ви справжні!

 • Сергій

  Диск дуже класний. Рекомендую.

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1141 людина вже підписалася
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити