Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Болгарів знайомлять з “петриківкою”

Болгарів знайомлять з “петриківкою”

10 травня в столиці Болгарії Софії в приміщенні Національного етнографічного музею відбулося відкриття виставки „Петриківський живопис” української художниці і народної майстрині Галини Назаренко.

Виставка організована Посольством України в Республіці Болгарія, Інститутом етнології та фольклористики спільно з Етнографічним музеєм при Болгарській Академії Наук, а також Асоціацією болгарсько-української дружби і співробітництва. У заході взяли участь посли держав СНД та Центральної Європи, представники культурних кіл, громадянського суспільства, а також української громади.

Відкриваючи унікальну виставку, Посол України в Болгарії М.Балтажи наголосив, що Петриківський декоративний розпис – це одна з перлин скарбниці українського народного мистецтва, якою пишається наш народ. Представивши Г.Назаренко як яскравого представника петриківських майстрів, він висловив впевненість, що ці неповторні і проникнуті різнобарв’ям України твори нікого не залишать байдужими та передадуть часточку української душі всім, хто прагне краси і добра.

У свою чергу, Директор Інституту етнології та фольклористики БАН проф. Л.Пейчева підкреслила, що роботи Галини Назаренко дозволять відвідувачам Етнографічного музею ближче доторкнутися до народного мистецтва України.

В Болгарію пані Галина привезла близько 50 робіт – розписів на папері, створених за 2011-2012 роки.

В ході виставки українська художниця також провела майстер-клас, під час якого відвідувачі мали змогу ознайомитися з технікою петриківського розпису та особисто долучитися до створення мальовничих творів.

А наступного дня 11 травня Галина Назаренко провела майстер-клас з петриківки для студентів та викладачів Софіївського Національного університету.

Виставка в Софії триватиме місяць, а потім переїде в наступне болгарське місто Пловдив.

Текст mfa.gov.ua
Світлини з приватного альбому Галини Назаренко 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити