Традиційне вбрання Наддніпрянщини подарували Музею костюмів світу в турецькому Бююкчекмедже українські майстри разом з авторами проекту “Рукотвори”. Костюм виготовила майстерня автентичного українського костюму “Шляхетний одяг” з Києва.
Дарунок складається з вишитої довгої сорочки, плахти, запаски, поясу, намиста та вінка. Кожна деталь виготовлена вручну на високому рівні та зі скурпульозним дотриманням традиції. Під час відкриття ярмарку в рамках 13-го фестивалю мистецтв костюм був вручений меру містечка Хасану Акгюну.
Опісля офіційної частини український дарунок пообіцяли передати до експозиції. Сам музей костюму відкрили у липні 2011 року. Перед тим міська влада відреставрувала і переобладнала під потреби музею столітню будівлю, яка ніяк не експлуатувалася і була в занедбаному стані.
Експозиція музею формується за рахунок подарунків від країн учасниць фестивалю в Бююкчекмедже. В основному це традиційний одяг й всеможливі його доповнення: прикраси, ляльки, вироби народного мистецтва. На сьогодні музей має одяг із 44 країн світу, зокрема з Іспанії, Узбекистану, Малайзії, Таїланду, Мексики, Росії, України, Польщі, Франції, Венесуели, Ефіопії, Аргентини, Алжиру, Білорусі, Філіппін, Грузії, Індонезії, Кореї, Азербайджану…
А загалом музейна колекція складається із понад 2 тисяч експонатів. На першому поверсі діє тимчасова виставка костюмів народів світу, яку періодично змінюють та доповнюють.
На другому поверсі музею розташована виставка традиційного одягу Туреччини. Найстарішому костюму тут понад сто років, це жіноче весільне вбрання. За словами музейників, у їхніх фондах вони мають костюм, якому понад 150 років, але для експонування у вітринах він не готовий.
У виставковій залі показаний як щоденний так і святковий одяг, більшість становлять оригінали, виготовлені колись вручну. Є й сучасний одяг, пошитий на фабриках за старими зразками.
Катерина Качур, Богдан Гдаль, “Рукотвори”