Після кількох експерементів з автентичним співом майстриня спробувала зробити ляльку-мотанку і вона одразу припала до душі. При творенні ляльки захоплює можливість поєднувати самобутню українську традицію та дружнє ставлення до довкілля, оскільки авторка використовує матеріал, який зазвичай викидають у сміття – клаптики матерії, старий одяг та нитки. Скручену простою стародавньою технікою ляльку (не застосовуючи голки) доповнює традиційною кольористикою вбрання, додаючи елементи національного строю, вишивки та орнаментів певного регіону.
Народилася майстриня у найкоротшу ніч 1980-го року у містечку Боярка Київської області. Зараз живе та працює у Києві.
1997 – 2003 – навчалася у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» за спеціальністю екологія.
Зараз працює у сфері екології та географічних інформаційних систем.
Мотанкою займається близько двох років, з 2007 року. Майстриня каже, вишивати почала раніше, ніж писати. Далі займалася в студіях дитячої творчості з вишивки, макраме та іграшки.
З лялькою участі у ярмарках та фестивалях поки що не брала, але для популяризації української культури співпрацює з міжнародним проектом обміну знаннями eIFL.net. А ляльки Тетяни Кучми тепер знаходяться у приватних колекціях у Киргизстані, Вірменії, Білорусі, Ефіопії, Росії, ПАР, Нідерландах та Великій Британії.