Зараз йде активна підготовка до великої виставки Петриківського розпису в ЮНЕСКО, яка відбудеться у квітні 2013 року. Планують залучити якомога більше петриківських майстрів й серед європейської спільноти широко висвітлити цю мистецьку сферу, – розповіла Рукотворам майстриня петриківського розпису Галина Назаренко після повернення з Парижу. У приміщенні ЮНЕСКО вона разом з директором Українського культурного центру в Парижі Олегом Яценківським “робили попередній огляд виставкових залів, бо від їхньої якості залежатиме загальна атмосфера виставки. Петриківський розпис дуже яскравий і не кожен виставковий зал для нього підходить”.
За словами Галини Назаренко, сама виставка відбудеться за підтримки голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула і голови облради Євгена Удода.
Окрім оглядин залів для майбутньої виставки, українська художниця взяла участь у дитячому святі в Нормадії (історична область на півночі Франції – Рук.), яке організувала комуна з 16 кантонів в Canton de Rugles. Там зі своїми творами вона представляла Україну і Дніпропетровщину.
“Дійство для дітей тривало кілька тижнів, однак мені випало там бути всього кілька днів, 30 червня і 1 липня, протягом яких я проводила майстер-класи з петриківського розпису. Мене завжди тішить, коли охочих помалювати назбирується багато, і опісля всі лишаються задоволеними як процесом так і результатом; думаю, це зокрема й тому, що петриківський розпис – яскравий і позитивний, – ділиться враженнями пані Галина. – Так було і цього разу, малювали не тільки діти, а й дорослі, навіть офіційні мери містечок й артисти, які безпосередньо виступали на цьому дитячому заході”.
За кількатижневе перебування у Франції Галина Назаренко також встигла розписати одну зі стін у колишньому будинку Алена Делона (тепер це Український культурний центр в Парижі). “Подібна акція є гарною рекламою петриківському розпису, – каже художниця. – Й окрім того, свій малюнок із символами народної культури України – хата-мазанка, церква, мальви та калина – я приурочила до 80-річчя Дніпропетровської області й 240 років Петриківці”.
Художниця з Петриківки продовжує розповідати: “В Парижі познайомилася з Жаном Полем Пилипчуком, редактором газети “Українське слово”, яка з 1933 року виходить у Парижі. В липневому випуску вже вийшов нарис про мою творчість, а також змістовна стаття про Петриківський розпис першого посла України у Франції Кочубея Юрія Миколаєвича. 26 років тому в ЮНЕСКО він організовував велику виставку Петриківського розпису, яка пройшла з великим успіхом”.
Коли Галина Назаренко з’ясовувала справи у Франції, водночас у Пловдиві за пітримки й організації Посла України у Болгарії Миколи Балтажи й українського консула відбулася 17 персональна виставка художниці.
Світлини Галини Назаренко
“Рукотвори”