15 Кві 2012 21:05 Вісті

Канадський колекціонер Мирослав Куць подарував частину колекції писанок у Черкаси

Канадський колекціонер Мирослав Куць подарував частину колекції писанок у Черкаси

Писанки, подаровані Черкаському краєзнавчому музеюНапередодні Великодня черкаські обласні краєзнавчий та художній музеї отримали по 20 писанок з колекції відомого канадського колекціонера та художника українського походження Мирослава (Честера) Куця. Подаровані краєзнавчому музею – це частина колекції писанок Черкащини, що були відтворені паном Мирославом за книгою етнографа і культуролога Вадима Мицика. Натомість, Черкаський обласний художній музей у подарунок отримав частину колекції писанок, яка репрезентує різні регіони України і налічує близько 3 тисяч зразків.

Колекція Мирослава Куця в Королівському Музеї провінції Альберта, Канада, 2006 рік

Колекція Мирослава Куця в Королівському Музеї провінції Альберта, Канада, 2006 рік

Збірка творів народного мистецтва, що належить родині Мирослава та Люби Куць з Едмонтона, є однією з найбільших приватних мистецьких колекцій у Канаді. У ній поряд із безцінними автентичними зразками українського народного одягу та прикрас, рушників і килимів, різьблення та кераміки, чільне місце займає колекція писанок, виготовлених самим паном Мирославом. Він їх відтворив більше 3 тисяч із різних регіонів України. З них 2 тисячі писанок – за зразками, що зберігаються у Львівському музеї народного мистецтва. Інші – за мистецькими виданнями чи альбомами. Особливого розголосу набула виставка, що відбулася у Королівському Музеї провінції Альберта 2006 року, на якій було представлено 2500 традиційно розписаних яєць.

Довідка

Мирослав Куць народився 15 квітня 1931 року в сім’ї імігрантів, вихідців з Галичини. Любов до українського мистецтва йому прищепили батьки. Вони ж дали змогу синові вивчитися на Вищих освітніх курсах у Вінніпезі в Олександра Кошиця, а також у школі хореографа Василя Авраменка, якого пан Мирослав вважає своїм вчителем і наставником. Мирослав Куць став скрипалем і піаністом, хореографом і організатором танцювальних колективів, а також художником і колекціонером. А стараннями його дружини, Люби Куць (Юсипчук) була зібрана унікальна колекція зразків українських народних вишивок.

Ольга Отнякіна для “Рукотворів”.
Світлини авторки тексту, Мирослава Куця та Олександра Костирка.