Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “Зимова святкова ноша”

Виставка “Зимова святкова ноша”

Дата події:

  • 17 грудня 2011 - 28 січня 2012 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net
Музей працює: щоденно з 10.00 до 17.45, окрім понеділка.
Санітарний день: кожен останній вівторок місяця.

Більше відомостей:

З 17 грудня 2011 року до 28 січня 2012 року у виставкових залах Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» триватиме виставка різноманітного зимового чоловічого та жіночого вбрання різних історико-етнографічних регіонів України із фондової збірки Музею.

Виставка відкривається у часі грудневих зимових свят. Зазвичай у цю пору на Україні випадали великі сніги та тріщали морози. Наша країна розташована у помірному кліматичному поясі, де яскраво виражено чотири пори року. Завдяки цьому, одяг був різноманітним, і на зиму у кожному регіоні було чимало теплих речей. Етнографічний словник, у якому подано назви деталей зимового вбрання нараховує десятки одиниць. Серед них відомі і популярні кожухи, свити, бурки, киреї, сердаки, кептарі та багато іншого хутряного і сукняного вовняного вбрання, яке доповнюється різноманітними головними уборами та аксесуарами.

Треба відзначити, що так як і натільне вбрання – сорочки, верхній одяг щедро оздоблювався тканням, вишиттям, аплікацією, шнурами, кутасиками, плетінням тощо. У цьому проявився художній смак та хист наших предків. Разом з тим, оздоби в першу чергу несуть не декоративне, а оберегове значення, а також слугують своєрідним сигналом для інших людей. По вбранню можна було сказати про соціальний та майновий статус людини, її приналежність до певного етносу. Адже часом кожне село мало свої усталені матеріали, крої та оздоби для вбрання, і таким чином пізнавалося по них.

Серед експонатів виставки ми можемо побачити різноманітне зимове чоловіче та жіноче вбрання різних історико-етнографічних регіонів України із фондової збірки НЦНК «Музей Івана Гончара». Відзначаючи в цьому році 100-річчя від Дня народження засновника нашого музею Івана Макаровича Гончара цією виставкою ми хочемо привернути увагу наших співвітчизників до народної ноші. Іван Гончар приділяв колекціонуванню вбрання особливу увагу, адже він чітко усвідомлював ту значну його роль, як засобу національної ідентифікації. І так кожен народ у світі цікавий для інших не сучасним, космополітичним вбранням, а колоритною національною ношею.

Сподіваємося цією експозицією пробудити інтерес у людей до вивчення своєї традиції, історії, культури та характеру вбрання. Виставка становитиме значний інтерес для всіх, хто спеціально досліджує крої та оздоблення народного вбрання різних земель України.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити