Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка тканих килимів Степана Ганжі

Виставка тканих килимів Степана Ганжі

Дата події:

  • 18 квітня 2012 - 27 квітня 2012

Місце події:

Національна спілка майстрів народного мистецтва України
м.Київ, вул. Рейтарська, 27А
тел.:(044) 278-56-25, 278-32-23

Більше відомостей:

18 квітня 2012 року о 17.00 в галереї Національної спілки майстрів народного мистецтва України відкриється виставка тканих килимів майстра з Вінничини Степана Ганжі, до його 70-ліття.

Ювіляр – творець багатьох неповторних килимів, які за стилістикою наближені до традицій Поділля.  Улюбленими образами  його творчості стали: дерево життя, птахи, вершники на конях, бандуристи, козак Мамай та інші.

Особливістю творчості Степана Ганжі є власноручне ретельне виконання килимів, створюючи які по три-шість місяців не відходить від ткацького верстата у власній квартирі. Художник не копіює давні зразки народних килимів, а творить свій світ, тонко відчуваючи давні канони і віртуозно застосовуючи їх у власній інноваційності, дотримуючись основ і традицій, як у формі, так і в змісті. Колорит його килимів стриманий, тяжіє до півтонів. Мистецтво Степана Ганжі – нове, вагоме і самобутнє художнє слово в сучасному народному килимарстві з глибоко національними традиціями та високим українським духом.

Про автора

Степан Ганжа – видатний український мистець: артист, поет, килимар. Народився 18 квітня 1942 року на Поділлі – в селі Жорнище Іллінецького району Вінницької області в родині славнозвісного майстра-гончара Олександра Дорофійовича Ганжі.
Навчався у хореографічній студії при ансамблі танцю УРСР ім. П.П.Вірського. У 1966–1984 роках працював солістом балету в Українському заслуженому академічному хорі імені Григорія Вірьовки.

З 1972 р. почав займатися малюванням і поезією. Друкувався в журналах: “Театральний Київ”, “Україна”, “Дніпро”, “Ранок”, має авторські друковані збірки.

Хоча об’їздив мало не увесь світ, та серцем прикипів до України. Образотворчим мистецтвом почав займатися з 1984 року. Захопившись килимарством, самотужки опанував це вишукане мистецтво. За короткий час Степан Ганжа здобув славу одного із самобутніх  сучасних мистців, творчість якого відзначено званням Заслуженого майстра народної творчості України (2004), преміями імені Данила Щербаківського (2002), Катерини Білокур (2005), імені Сергія Колоса (2008), Національною премію ім. Тараса Шевченка (2010).

Експоновані на виставці роботи – килими “Берегиня”, “Україно, Україно!”, “Півень”, “Подільські мотиви”, “Лев”, “Козак і Дівчина”, “Козаки”, “Січ-мати”, “Чумацький шлях”, “Ой, Морозе, Морозенко”, “Ще треті півні не співали”, “Ой, Січ-мати” та інші вражають самобутністю й індивідуальною виразністю, вишуканою манерою виконання. При цьому майстер у своїх композиціях використовує традиційні мотиви, образи і символи народного мистецтва – квадрати та ромби, трикутники, кола та півкола, розетки, безкінечники, у його складних, але виважених композиціях переважають барокові рослини, квіти, вазони. Елементи декору часто геометризовані, конструктивно вони органічно «вписуються» у канву килимів, що інколи нагадують фрагменти традиційної народної плахти.

Триватиме виставка до 27 квітня.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити