Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка «Різдвяне небо»

Виставка «Різдвяне небо»

Дата події:

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

17 грудня 2010 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара відбудеться відкриття виставки «Різдвяне небо» (етносвіт символів, обрядової атрибутики, фольклору). Тему експозиції розкриють на основі творів народного мистецтва з музейної збірки.

Цією передріздвяною виставкою НЦНК «Музей Івана Гончара» продовжує започаткований 2006 року виставковий проект «Символи і знаки в народному мистецтві українців», який продовжує порушені в суспільстві питання наявності в традиційній народній культурі українців архаїчної своєрідної символічної метамови, шляхом виявлення символічних мотивів і сюжетів в орнаментиці та декоруванні народної тканини (одяг, рушники, килими), керамічних і дерев’яних виробів, в писанках, народній картині та іконі, розписах, елементах архітектури, зразках фольклору тощо задля активізації системного вивчення, фіксування та широкого обговорення серед фахівців, мистців і шанувальників народної культури проблем світоглядних аспектів української ментальності, знаковості народного мистецтва як системи символічного кодування, збереження й передачі життєво важливої інформації і традиційних знань етносу.

Теперішня виставка зосереджує увагу своїх відвідувачів на висвітленні теми уявлень українців про небо, особливо у час перед Різдвом, коли, вважалося, відкривалися небеса. Саме у цей важливий час єднання двох сфер буття – Неба і Землі, «зустрічі» минулого і сьогодення, а також передбачення прийдешнього, яскраво виявляється міфопоетичний світогляд українців. У цьому контексті експоновані твори народного мистецтва зі збірки Музею Івана Гончара постають універсальними символами, орнаментальними знаками-архетипами, створюють мотиви і композиції, що традиційно уособлюють чи символізують поняття, явища і структурні складові «небесних сил» (богині і божества, всесвіт, Сонце, планети, зорі, вітер, хмари, дощ, небесний вогонь, «око неба», «сонячні диски», «сонячний вітер», «небесна волога» тощо), або ж сприяють реконструкції образу Неба та культу Сонця в уявленнях наших пращурів.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка триватиме з 17 грудня 2010 року до 23 січня 2011 року щодня,
окрім понеділка, з 10 до 17 год.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити