Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка косівських майстрів

Виставка косівських майстрів

Дата події:

  • 8 лютого 2011 - 27 лютого 2011 11:00

Місце події:

Музей гетьманства
ст.м. Контрактова площа
вул. Спаська, 16-б, Київ
Телефони для довідок: тел. 425-55-49,462-52-90

Більше відомостей:

8 лютого 2011 року о 16:00 в Музеї гетьманства у Києві відбудеться відкриття виставки творчих робіт випускників та викладачів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Сучасне мистецтво Гуцульщини, що наповнене традиціями минувшини та творчими інноваціями художників, майстрів, педагогів.
На виставці представлено вироби з дерева, металу, ткацтва, кераміки, шкіри, а також полотна малярства та розпису на склі.
Серед багатожанрового асортименту творів вартує виокремити ряд тематичних гобеленів, тканий одяг, а також одягові аксесуари зі шкіри: сумки, тобівки, череси, пояси тощо.

Унікальні вироби з дерева і традиційна косівська кераміка не залишають глядача байдужим до цієї колекції. Адже новітній авторський пошук у формотворенні та декоруванні відтворює новий відбиток гуцульської автентики.

На виставці експонуються спільні праці студентів та викладачів: курсові і дипломні роботи, твори одноосібних авторів — художників-педагогів Косівської мистецької школи.

Цей навчальний заклад розташований у самому серці Гуцульщини — місті Косові, відомому на весь світ осередку найрізноманітніших видів ремесел, народних фольклорних традицій, етнічного танцю і пісні.

Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва посідає помітне місце серед освітніх мистецьких закладів України як високопрофесійна вища художня школа, що відтворює у своїй сутності змістову єдність традицій і сучасності, на основі автентичних засад українського мистецтва виховує національну мистецьку інтелігенцію.

Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва започаткував свою історію у 1882 році як ткацька промислова професійна школа.

У 1939 році на базі промислової школи створено училище гуцульського народного мистецтва, далі — технікум народних художніх промислів, з 1995 року — Косівський коледж прикладного та декоративного мистецтва ім. В. І. Касіяна.

З 50-х по 80-і роки в навчальному закладі здобували освіту студенти зі всіх колишніх союзних республік, що свідчить про його широке визнання як мистецької школи.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2000 року за № 1142 інститут має статус вищого навчального закладу III рівня акредитації з правом підготовки фахівців за спеціальностями “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво”, “Дизайн” за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст».

В навчально-методичний комплекс КДІПДМ входить біля ЗО навчальних закладів. Це спеціалізовані та художні школи, ліцеї, малі академії, професійно-технічні училища, технікуми та ін. У структурі інституту діє училище прикладного та декоративного мистецтва. Навчальний заклад формує в цілому регіоні культурно-естетичний напрямок в народному та професійному мистецтві, сприяє відродженню забутих і зникаючих ремесел на Гуцульщині. Серед випускників інституту — заслужені працівники освіти і культури, лауреати державних премій, відомі науковці, мистецтвознавці, дизайнери, журналісти, члени Національної Спілки художників України та інших творчих спілок.

Навчально-виховну, методичну, наукову і творчу роботу в Косівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва забезпечують високопрофесійні викладачі. В їх числі доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, члени Національної Спілки художників України, члени Національної Спілки дизайнерів України, члени Національної Спілки майстрів народної творчості України, лауреати Академічної премії ім. Ярослава Мудрого, заслужені працівники освіти України, заслужені художники України, лауреати Державної премії ім. Т.Шевченка, член-кореспондент Української академії архітектури.

В навчальному закладі діють бібліотека, читальний зал, навчально-методичні лабораторії, виробничі майстерні, центр нових інформаційних технологій, клас графічного дизайну, просторі спортивний та актовий зали, гуртожиток, музей (його відвідало понад 500 зарубіжних делегацій із 50 країн світу).

Навчальний процес проходить в трьох корпусах загальною площею 10845 м2, на земельній ділянці площею 1,95 га.
Косівський державний інститут ПДМ запрошує для читання лекцій та обміну досвідом відомих науковців, художників, архітекторів з однотипних навчальних закладів України, Польщі, Англії, Канади та інших країн.

Виставка триватиме з 8 до 27 лютого 2011 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити