Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка художника Віктора Наконечного

Виставка художника Віктора Наконечного

Дата події:

  • 12 червня - 17 липня 2012 12:00 - 19:00

Місце події:

Галерея «Світлиця»
Адреса: Київ, вул. Івана Мазепи, 31 (біля музею І.Гончара)
Вхід у “Світлицю” вільний
Галерея працює з 12:00 до 19:00
Вихідний – понеділок
Телефони для довідок: 501–79–19

Більше відомостей:

12 червня 2012 року о 17:00 у Києві в галереї “Світлиця” відкриється виставка художника Віктора Наконечного «Мій рідний край – моє Поділля».

Неординарний талант митця щасливо розвинувся на Вінниччині, у славнозвісному осередкові художньої вишивки і ткацтва – селі Клембівці. Вияв хисту до малювання художник пов’язує з іменем батька. Вже на початку творчого самоутвердження у його картинах стала помітною схильність автора до філософських узагальнень, звернення до національних традицій.

Природжений хист до критичного самоаналізу і несхибна віра у свої творчі сили допомогти Віктору Наконечному створити неймовірно велику кількість картин у техніці олійного і темперного живопису. Він уміло поєднав традиції народного малярства й академічний живопис. Про свою творчість митець говорить : «Картини народжуються через пережите, вони мають викликати у глядача думки й сльози – тоді це справжнє мистецтво».

Віктор Наконечний належить до когорти знаних майстрів українського народного малярства. Його творчий ужинок посідає чільне місце у золотій скарбниці національної культури.

Митцеві вдається передати життєдайну ауру подільських обрядів, символіку народного мистецтва, реалії які сповнювали людське буття, уособлюючи духовну святість. Власне В.Наконечний говорить мовою свого народу, яка характеризується мудрістю і винахідливою фантазією, романтизмом і чутливістю до людських переживань.

Невипадково серія картин майстра, яка експонується в Національній спільці майстрів народного мистецтва України, а також в Українському центрі народної культури «Музеї Івана Гончара», була відзначена премією імені Катирини Білокур (2000 р.). За значний особистий внесок у розвиток українського традиційного народного мистецтва, високий професіоналізм, наполегливість у збереженні національної самобутності і культурних традицій Віктору Андрійовичу Наконечному в 2000 році було присвоєно високе державне значення «Заслужений майстер народної творчості України».

Триватиме виставка до 17 липня.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити