Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка Євгенії Лебедєвої «Птаха у святковому вбранні»

Виставка Євгенії Лебедєвої «Птаха у святковому вбранні»

Дата події:

  • 14 березня 2012 - 30 березня 2012

Місце події:

Культурний центр “Арт-Вертеп”
м.Дніпропетровськ, вул.Червона, 11

Більше відомостей:

З 14 до 30 березня 2012 року в Культурному Центрі «АртВертеп» у Дніпропетровську триватиме виставка Євгенії Лебедєвої «Птаха у святковому вбранні» (графіка, картини і скульптура з вовни).

14 березня – перший день весни за старим стилем, за народним календарем – День св.Євдохи. Цей день вважається”твердим” літовказателем: який день – таке й літо. На Євдокію кличуть весну: «Весна-красна, що ти нам принесла – червоне літечко». Навіть снігцього днянабуваєцілющої сили.

Символічними для весни є птахи, що повертаються з теплих країв. Вважається, що вони несуть людям благодать від Бога. Тому виставку «Птаха у святковому вбранні» Євгенії Лебедєвої відкрито саме в день святої Євдокії. Представлені на виставці роботи – казкові пташки Євгенії Лебедєвої закликають весну разом зі старими обрядами.

Традиційно для закликання весни печуть обрядове печиво “веснянки” у формі пташок. Тож, на відкриття виставки Євгенія Лебедєва підготувала для відвідувачів майстер-клас з виготовлення пташок-веснянок (або як їх ще називали – «буслики», «сороки», «птички», «жайворонки»), а саме – ритуального печива у вигляді пташечок із крильцями, дзьобиками, хвостиками та гребінчиками. Вважається, що таке обрядове печиво у вигляді «пташечок», котре з’їдають дітлахи, є помічним у господарських справах.

За традицією, малюки, тримаючи в руках таку зграйку «жайворонків» чи «бусликів», нанизаних на вишневу гілку та дбайливо спечених матусею в печі, весело кружляли довкола хат, махаючи вишневими прутиками з печивом та закликаючи весну:

«Ой чом ти, буслю,
Не вилітаєш,
Чом дітям весни
Не даєш»?

Подекуди пташечок садили не на вишневу гілку, а на бублик, нібито на гніздечко,щобидобре плодилисякури, гуси, качки.
Відкриття виставки та ексклюзивний майстер-клас відбудеться 14 березня о 18 годині.

Євгенія Лебедєва

Народилася і творить в місті Дніпропетровську. За освітою художник-дизайнер. Закінчила Дніпропетровське Художнє училище на відділені живопису, також навчалась в Українській Академії Друкарства на факультеті графіки. Має диплом зі спеціальності «Художник-ілюстратор та дизайнер поліграфічної продукції».

Персональні виставки мала у Львівському музеї етнографії, спільний проект – зі скульптуром Аліною Бачуриною (виставлявся у залах Дніпропетровського історичного музею та київських галереях «Неф» та «Ірена»), брала участь у міжнародних конкурсах малої графіки.

artvertep.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити