Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка-дует Олександри Теліженко (рушник) та Лариси Теліженко (лялька)

Виставка-дует Олександри Теліженко (рушник) та Лариси Теліженко (лялька)

Дата події:

  • 6 - 20 грудня 2011 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

З 6 по 20 грудня 2011 року в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” триватиме виставка-дует Олександри Теліженко (рушник) та Лариси Теліженко (лялька)“Засіймо долю”. Відкриття – 6 грудня о 17:00.

Глибинний зміст прадавньої символіки народного мистецтва, трансформувавшись через душу митця – оживає в сучасному творі і набуває здатності, як і колись, працювати в просторі, впливати на людську свідомість. Ви зможете особисто в цьому пересвідчитись , відвідавши цю виставку.

Рушник і Лялька. Ці два сакраментальні об’єкти народного мистецтва по різному, але втілюють одну особливу місію – захищати добро в нашому житті.

Рушник здавна вважався благословенням Життя. Його мова звернена до Всесвіту, він є посередником у спілкуванні Людини з Вищою Божественною силою. Рушники Олександри Теліженко особливі і неповторні. Це тема всього її життя. На основі глибинного дослідження історії рушника, його символіки, семантики, технік та художніх стилів – мисткиня творить рушник модерний, образний, монументальний, здатний органічно вписатися в сучасний інтер’єр чи стати мистецьким сувеніром.

Такими є «Роде наш красний», «Шлях аріїв», «Тріумф жінки», «Холодний Яр», «Оратанія», «Роксолана» та інші рушники, що говорять до нас мовою символів про важливі етапи нашої історії. З традиційних засад народного мистецтва, послуговуючись бароковим орнаментом, вона творить «свій» оригінальний рушник. Витонченість його ліній і форм ставить мисткиню на щабель першорядний серед майстрів народної творчості в Україні. Майстрів, котрі традицію бачать у її неперервності і розвої. Саме тому вона стала автором Рушника Національної Єдності, який вишивала вся Україна.

Лялька – це звернення до Людини. Її рукотворне тепло покликане пробуджувати найкращі людські почуття, здійснювати передачу від мами до доні досвіду бути жінкою-матір’ю, що відповідає за Рід і сім’ю. Ляльки Лариси Теліженко адресні, неповторні і сучасні («Олеся», «Росава», «Наречена» та інші). Мистецтвознавець за фахом, маючи вроджений естетичний смак та тонке відчуття кольору і матеріалу, вона створює справжній національний мистецький сувенір. Популярними є майстер-класи з виготовлення ляльки, які вона проводить у музеях і університетах, в дитячих садочках, літніх таборах, – даруючи людям радість творення свого особистого маленького оберегу. Вона є автором найбільшої в Україні ляльки-мотанки, що була виготовлена у 2010 р. у Львові і увійшла до Книги рекордів України.

Рушник і Лялька разом є космічним і земним благословенням найбільшої людської цінності – Життя. А ще їх поєднує вишивка. Не випадково виставка співпадає зі святом вишивальниць (17 грудня). Вишивка – це добра магія, що прирівнюється до молитви. В ній втілені закони Краси і Ладу.

То ж мета цієї виставки – благословення України на порозі Нового 2012 року на добру Долю. Давайте разом засіємо Долю України на Добро!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити