Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка до 190-ліття народного майстра гуцульського різьблення Юрія Шкрібляка

Виставка до 190-ліття народного майстра гуцульського різьблення Юрія Шкрібляка

Дата події:

  • 5 липня - 20 серпня 2012 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
Музей працює: щоденно з 10.00 до 17.45, окрім понеділка

Більше відомостей:

З 5 липня до 20 серпня в Музеї Івана Гончара триває виставка „Різьбяр Юрій Шкрібляк та його школа” з колекцій Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського до 190-річчя від Дня народження майстра.

Національний центр народної культури „Музей Івана Гончара” приймає у своїх залах виставку видатного українського народного майстра гуцульського різьблення Юрія Івановича Шкрібляка (1822-1884) з колекцій Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського (м.Коломия, Івано-Франківщина).

У 2012 році виповнюється 190 років від дня народження одного із найвидатніших різьбярів ХІХ ст. не тільки на Гуцульщині, але й на Україні – Юрію Івановичу Шкрібляку. Завдяки надзвичайному таланту його при житті вважали класиком гуцульського різьблення. Родина Шкрібляків – це велика династія талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників.

Шкрібляк Федір Юрійович

Метою виставки є висвітлення творчого доробку великої родини Шкрібляків за період більш, ніж 100 років, та вплив їх творчості на сучасних народних та професійних мистців. На виставці будуть представлені 150 творів, не тільки Юрія Шкрібляка, але й вироби його синів – Василя, Миколи, Федора, онуків – Василя, Федора, Ганни Шкрібляків, Юри і Семена Корпанюків, правнуків.

Юрій Шкрібляк свої вироби (боклажки, барильця, пістолі, кріси, рахви, порохівниці, пляшки, чарки, ложки) оздоблював тонкою плоскою різьбою, лише в деяких випадках інкрустував їх металом або баранячим рогом, зрідка випалюванням. Орнамент здебільшого геометричний, лише в деяких творах зустрічається зображення людей, голівок ангелів, трактованих схематично. Композиції в творах Ю.Шкрібляка відзначаються лаконічністю та простотою, кількість мотивів незначна, але численні варіації їх розкривають нам надзвичайний дар неординарного мистця. Доцільна і оригінальна форма виробів, досконалість орнаментики та надзвичайно професійне, тонке технічне виконання забезпечували виробам Юри Шкрібляка високу оцінку глядачів та журі на чисельних господарсько-промислових виставках у Відні (1872), Львові (1877), Трієсті (1878), Станіславові (1879), Коломиї (1880) тощо.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити