Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка авторських ляльок Оксани Смереки-Малик на Волині

Виставка авторських ляльок Оксани Смереки-Малик на Волині

Дата події:

  • 24 лютого 2012 - 24 березня 2012

Місце події:

Волинський краєзнавчий музей
м. Луцьк, вул. Шопена, 20
Тел.: (0332) 24-25-91, 24-32-14

Більше відомостей:

24 лютого 2012 року о 14:00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки „Оксанина лялька”. Її автором є львівська майстриня Оксана Смерека-Малик.

У творчому доробку пані Оксани понад 100 ляльок-мотанок, створених з кольорових клаптиків тканини традиційною технікою без використання голки. Зшитими є лише окремі елементи одягу, оздоблення.

Ляльки Оксани Смереки-Малик зацікавлюють відвідувачів не тільки майстерністю виконання, вдалим поєднанням кольорової гами, а й оригінальністю їх подачі. Адже виготовлені вони на спеціальній каркасній основі, яка задає ляльці певний вираз, дію. А ще майстриня відразу продумує і створює тематичні групи ляльок. Всі вони мають цікаві назви: „Вечірня ватра”, „Львів’янки – пані та панянки”, „Княгині і боярині”, „Пори року”, „Маків цвіт”, „Сни серпневого поля”, тощо.

Цікаве захоплення Оксани Смереки-Малик, створення ляльок, розпочалося з 2010 року. Проте „оксанині ляльки” це не тільки забавки, це вираження власного світосприйняття, це популяризація народної культури і мистецтва, це спілкування і заохочення до творчості інших. Своїми надбаннями вона охоче ділиться з колегами, шанувальниками, однодумцями. Її ляльки експонувалися на більше десяти персональних виставках. Пані Оксана бере активну участь у фестивалях, мистецьких акціях, колективних виставках.

Роботи Оксани Смереки-Малик зберігаються в приватних і музейних колекціях України, Польщі, Чехії, Росії, Іспанії, Португалії, Бельгії, Канади, США та ін.

Пані Оксана є також майстром-писанкарем і традиційно до Великодня вона готує писанки-подарунки для родичів, друзів, знайомих. Заняття народним мистецтвом поєднує з професійною діяльністю, обіймаючи посаду директора Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв.

Біля 70 ляльок виготовлених майстринею, впродовж місяця експонуватимуться на виставці у Волинському краєзнавчому музеї. Доповнять їх фото-ілюстративні матеріали. Отож, запрошуємо поспілкуватися з майстринею і познайомитися з „оксаниними ляльками”.

volyn-museum.at.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити