Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка авторської ляльки

Виставка авторської ляльки

Дата події:

  • 17 вересня 2010 14:30 - 23:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

З 19 по 31 серпня 2010 року в Музеї Івана Гончара у Києві триватиме виставка авторської ляльки львівської майстрині Оксани Смереки-Малик.

Виставка “Оксанина лялька” – єдина колекція, створена  циклами: “Карпатія: дівки, ґаздині, молодиці”, “Князівни і боярині”, “Львів’янки –  пані та панянки”, “Рожеві панни”, “Маків цвіт”, “Пори року”, “Сни серпневого поля” тощо. Майже кожна лялька має своє ім’я і своє “обличчя”. Хоч Оксанині ляльки, як і обереги – без облич. А проте вони відрізняються від звиклих народних ляльок-оберегів. Основою ляльки є традиційна мотанка, однак Оксана вимотує її на основі, сама ж каже, що її лялька – це “каркасна мотанка”.

Ці ляльки дуже динамічні, неначе в русі. Динамічні цілі композиції, де, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять колом в очікуванні танцю, чи городянки поспішають на каву. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки, а тут вже треба особливого хисту – викрутити очіпок, зав’язати хустку, сплести вінок чи чільце.

Кольори – від яскравих гуцульських мотивів – до бежевих у міських та до білих із сріблом у князівському вбранні, – ніби відбивають українське суспільство з його культурою одягу. Це наче живий театр.

Колір тканини та її фактура – те, з чого починається лялька. Оксана каже, що ніколи не задумує наперед ідеї ляльки – просто бере шматочок тканини, тулить до нього інший – і руки працюють, а матеріал підказує.

З чого створена Оксанина лялька? З підручних матеріалів – обрізків різних тканин, як правило натуральних, залишків біжутерії, які знайдуться у кожної жінки. В пошані – тканини з бабусиної і маминої скрині.

Очевидно, Оксанину ляльку слід трактувати як подарункову. Стільки радості й свята вона акумулює в собі, що хочеться поділитися цим з іншими. Справді. Лялька може  служити шляхетним подарунком, на рівні з книжкою. Бо це також – твір.

Скільки часу  і як творилася ця перша в житті авторки колекція, яка налічує понад 70 ляльок? За останні чотири місяці, вибухово. Про «вибух» у вкрай напруженому ритмі ділової жінки ви дізнаєтесь на презентації.

Про авторку

Оксана Смерека-Малик –  за фахом французький філолог, за посадою – багаторічний директор однієї  із львівських  загальноосвітніх  шкіл, яка цього річ реорганізована у Художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка кількох поетичних книг.

Представить авторку її колега по “поетичному цеху” Надія Мориквас, письменниця, головний редактор інтернет-журналу “Річ”
Нові поезії майстрині та писанки на сайті журналу “Річ”.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити