Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Від бджоли до меду. Бачення Миколи Журавля

Від бджоли до меду. Бачення Миколи Журавля

Дата події:

  • 14 - 29 серпня 2009 10:00 - 19:00

Більше відомостей:

Таких бджіл та вуликів ви ще не бачили. Помешкання цих комах скоріше схожі на доісторичні істоти або ж вулики майбутнього. А всім відомі медоноски на світлинах подібні до людей або люди до них.

До вашої уваги проект Миколи Журавля “Пасіка. Apiary”, який присвячений бджолам, бджільництву та людині.

Серед екпозицій виставки – скульптури гігантських дерев’яних вуликів, левкас, ескізи, вітражі та фотографії. Усе просякнуте жовтувато-восковими відтінками та запахом зібраного меду. Є й прообраз людини, вбраної у білий комбінезон, що іменується пасічником й покликана шанобливо взаємодіяти з природою – з прирученими колись дикими бджолами.

Микола Журавель, від діда-прадіда пасічник

Микола Журавель, від діда-прадіда пасічник

Та головна ідея проекту все ж не споживання меду як столового продукту. А змусити людей подивитися на себе та навколишній світ іншими очима, гуманнішими.

Микола Журавель, автор проекту:
– “Цей проект актуальний на сьогоднішній день тим, що він працює в суспільстві як генератор розвитку позитивного, гармонійного і кращого. Бо ж з бджолами пов’язано багато чого корисного, цікавого. І ми знаємо у християнстві багато паралелей проводять з бджолами, з пасікою, з медом. Мед має сакральне значення. Якось я знайшов в енциклопедії, що бджола вилазить із сльози розп’ятого на хресті Ісуса Хреста. Я був здивований таким образом, але він є. Також проводять багато паралелей між Богоматір’ю з дитиною та маткою бджоли.

Ще один момент, який підштовхнув до праці над цим проектом – це українець Петро Прокопович. Він ще у 1825 році розробив  вулик, де бджоли не знищуються заради меду. Такі вулики з рамками досі використовуються у всьому світі. Збереження бджолиної родини-пасіки є образом гармонійного буття людського соціуму”.

Темний бік буття людини автор також не оминув. Перевернутий світ – зі зруйнованими традиційними цінностями, корупцією, всюдисущою комерцією та пануванням замість співпраці – художник показав у відеозаписах, які документують руйнування та спалювання вулика, або перетворення мирного царства у віртуальне пекло. Це друга частина проекту “Пасіка” під промовистою назвою “Агресивне бджільництво”.

Вулик, в якому живуть бджоли. Витвір Миколи Журавля.

Вулик, в якому живуть бджоли. Витвір Миколи Журавля.

А вільних за формою вуликів Микола Журавель створив поки що чотири. Два з них вже заселені бджолами й перебувають за кордоном – один у США, інший у Швейцарії. Там відбувалися виставки художника.

У 2010 році свій проект Микола Журавель планує повезти до Китаю. Там в український вулик він заселить китайських бджіл і провезе 3000 кілометрів до Шанхаю, де відбудеться представлення проекту автора й зібраного бджолами за цей період меду.

Виставка триватиме до 29 серпня в галереї “Лавра” у Києві.
Адреса: вул. Івана Мазепи, 17

Більше про проект


Катерина Качур, “Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити