Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В Черкаському художньому музеї відкриється виставка Олександри Теліженко

В Черкаському художньому музеї відкриється виставка Олександри Теліженко

Дата події:

  • 30 березня 2012 - 22 квітня 2012

Місце події:

Черкаський обласний художній музей (вул. Хрещатик, 259)

Більше відомостей:

Близько двох десятків унікальних авторських рушників довжиною до 4,2 метра, стільки ж вишитих картин та інших авторських робіт можна буде побачити в Черкаському обласному художньому музеї (вул. Хрещатик, 259). 30 березня 2012 року о 16 годині відбудеться відкриття ювілейної виставки заслуженого художника України, відомої майстрині Олександри Теліженко.

Окрім традиційних рушників, на виставці представлені авторські роботи, що поєднують в собі різні техніки: ручну вишивку, аплікацію, різноманітні фактурні ручні шви. Крім цього, в основі витворів різноманітні за тонкістю та фактурністю матеріали, що створюють ефект багатошаровості і від того багатогранності сприйняття. А в тематиці картин багато ліричності й заглиблення до першооснов. Такий висновок можна зробити і з назв робіт: “Першопочаток”, «Коли не було з нащада світу», «Як світ творився…»

«Рушник — це оберіг високого космічного звучання,  оберіг і благословення. Це така велика академія: тут тобі й Велесова книга й вся наша історія. Рушникова мова — це мова символів, це орнамент, а орнамент — це наша прадавня космічна грамота… але грамота не побутового земного призначення,  а це була мова спілкування  з вищими божественними силами, небом…», – зазначає пані Олександра.

Виставка в Черкасах триватиме до 22 квітня.

Довідка

Олександра ТеліженкоОлександра Теліженко народилася 30 березня 1952 року у Звенигородці на Черкащині. Мистецьку освіту отримала у Вижницькому училищі прикладного мистецтва та у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Основні види творчості: вишивка, костюм. Член Національної спілки художників України з 1989 року. У 1991-2009 рр. очолювала Черкаський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Веде наукову роботу, має численні публікації у фахових виданнях України; доцент, викладає в Університеті банківської справи Національного Банку України.

На основі глибинного дослідження його історії, символіки, семантики, технік та художніх стилів, мисткиня творить рушник модерний, образний, монументальний, здатний вписатися в сучасний інтер’єр. Вінцем рушникової творчості Олександри Теліженко став «Рушник національної єдності» України. У виробі, який вишивали більше 1000 майстринь з усієї України, закладена історія української культури і благословення на кращу долю.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити