Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

“Країна мрій”: барокове свято музики, танцю й вина у Київській Фортеці

“Країна мрій”: барокове свято музики, танцю й вина у Київській Фортеці

Дата події:

  • 29 вересня 2012 15:30 - 20:00

Місце події:

Київська фортеця
Київ, вул. Госпітальна, 24А

Більше відомостей:

29 вересня у Київській Фортеці відбудеться фестиваль «Осінь Середньовіччя», який поверне нам старокиївську традицію святкування візантійського Нового Року.

Організатори найбільшого етнічного фестивалю «Країна Мрій» продовжують втілювати мрії у життя. Одна із мрій – повернути традиції старого Києва в сучасну культуру, відновити святкування візантійського Нового Року і допомогти історичному Києву зупинити руйнацію та зберегти своє обличчя.

«В багатьох культурах світу існує своє свято осені: у Кельтів – Мабон, у Поганів – День осіннього сонцестояння, в давньому Єгипті у ці дні вшановували матір-богиню Ісиду, в давній Греції – Гею, у фінікійців – Астарту, в Вавілоні – Іштар… Наш Київ також має славну середньовічну історію, і ми хочемо нагадати про це людям, – розповідає ініціатор та художній керівник фестивалю Олег Скрипка. – В ті часи у вересні влаштовувалось велике міське свято, яке відкривало Новий рік, позначало закінчення літа, завершення торгів і укладання контрактів. На свято сходились цехові братства зі своїми хоругвами, стягами, піснями. Кожне братство приносило велику воскову свічку й проводило обряд «Весілля свічки», або, як казали в народі, «Женіння свічки». Всі співали, танцювали, а опівночі кожна людина на площі запалювала свою маленьку свічечку, приносила додому й ставила перед образами. На нашому святі в кожного теж буде своя свічка, і кожен зможе запалити у своєму серці вогонь, той, щородом із стародавніх часів. Думаю, що за допомогою саме таких заходів формується справжня українська еліта».

Історична довідка:

За Візантійською традицією початком церковного року («Новоліття») вважається 23 вересня. Свято новоліття було затверджено на Нікейському соборі та, згідно з переданням, пов’язується з початком проповіді Ісуса Христа після Його Водохрещення й спокус від диявола в пустелі. Кінець Старого й початок Нового Заповіту. Установлення цього свята, на думку істориків, було пов’язано зі згадкою про перемогу Костянтина Великого над Максентієм у 312 році, яка й заклала початок вільного сповідування та поширення християнства. Початково Костянтином I було встановлено дату новоліття 23 вересня – датою народження першого римського імператора Октавіана Авґуста.

Фестиваль має свою багаторічну історію – кілька років поспіль «Осінь Середньовіччя» святкувалась на Контрактовій Площі та у Софії Київській. Цього року свято пройде в унікальному місці – Київській Фортеці, одній із найбільших фортець світу.

У програмі:

15:30 – майстер-клас середньовічних танців від Тараса Компаніченка;

16:30 – виступ Ілларії під супровід Ансамблю Давньої Музики Костянтина Чечені;

17:45 – концерт Олега Скрипки і «Ле Гранд Оркестру» за участю зірок «Голосу Країни» Ангеліни Моняк, Назара Савка та Годо.

Вхід є вільним для всіх відвідувачів. Схвалюється стародавнє та етнічне вбрання.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити