Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Русальний цикл: переспіви між світами. Фольклорно-музичне дійство

Русальний цикл: переспіви між світами. Фольклорно-музичне дійство

Дата події:

  • 29 квітня 2009 16:00 - 21:00

Місце події:

Культурно-мистецький Центр НаУКМА
вул. Іллінська, 9, 2-й поверх, Метро “Контрактова площа”
Контактна інформація:
8(044) 425 21 54, НаУКМА
8(063) 235 93 17 з приводу концерту, адміністратор Олена Гнатовська
8(067) 721 27 40 з приводу інтерв’ю, менеджер гурту Софія Рябчик

Більше відомостей:

Театральний центр НаУКМА за підтримки Посольства США в Україні представляє: «Русальний цикл: переспіви між світами» – міжнародний музично-театральний проект жіночого вокального гурту «КІТКА» (США), який розпочався з дослідницької експедиції по українських селах, організованої Мар‘яною Садовською у 2004 р. Разом з Мар‘яною представники «КІТКИ» об‘їздили ті села, де місцеві жителі ще пам‘ятають русальні вірування та пісні.  Співачки брали участь у ритуалах русального тижня, що закінчувався проводами русалок на Гавронщині. У цьому регіоні було зібрано більшість пісень та розповідей про русалок від місцевих жителів, серед яких – переселенці 1986 року з сіл Чорнобильського регіону.

В українському фольклорі русалки – неспокійні душі жінок, що померли не своєю або несправедливою смертю. Їх поважають, бояться їхньої сили, сміху та лоскоту, їм поклоняються, присвячуючи пісні, танці та оповіді.  Тут відчувається певна вища іронія: та невеличка група жінок, яка ще поклоняється русалкам – хранителькам родючості та екологічної рівноваги, – походить з Чорнобильщини – регіону екологічної катастрофи.

The Times, Trenton, NJ — «Музика КІТКИ може поставити вас на коліна, вона немов серединна точка між красою та нахабством… захопливо, насичено, прекрасно»

Джон Шефер, WNYC Soundcheck —  «Незабутня і неперевершена робота голосом».

КІТКА. Слово «кітка» болгарською та македонською мовами означає «букет». Жіночий вокальний гурт КІТКА був заснований у 1980 році спершу як аматорський колектив, що захоплювався ритмами, дисонансом, силою звуку східно-європейських народних пісень, який з часом, за роки співпраці став всесвітньо відомим вокальним гуртом, що майстерно володіє співочими  техніками балканських та слов‘янських народів. Учасники колективу мають різне етнічне походження та різний музичний досвід. За роки співпраці вони стали всесвітньо відомим вокальним колективом, що майстерно володіє співочими  техніками балканських та слов‘янських народів. Завдяки своїй широкій діяльності – виставам і концертам (у записі і наживо), дискам, освітнім програмам, мистецьким резиденціям тощо – КІТКА залучила до шанувальників свого унівкального репертуару мільйони слухачів та глядачів по всьому світу.  До складу гурту входять вісім співачок: Бріджет Бойл, Шіра Сіон, Кетрін Роуз Кравтер, Джуліана Графаня, Дженет Кутулас, Леслі Бонет, Кейтлін Остін, Елізабет Зетцер.

Мар‘яна Садовська – українська композитор і співачка, проживає у Німеччині. Понад п‘ятнадцять років Мар‘яна збирає стародавні народні пісні та ритуали по українських селах, а в останні роки вона стала однією з найвідоміших європейських співачок. Її виступи суміщають могутні елементи фольклорної пісні, авангардних вокальних технік і театру руху.

Як пише американська газета Нью-Йорк Таймс: «Часом музикант має такий талант спілкування, який природним чином робить його твори всесвітньо зрозумілими. Ви не помітите стилю, в якому він працює; ви відчуєте тільки чисту енергію. Таким є талант української співачки Мар‘яни Садовської».

Еллен Себастьян Чанг – режисерка, письменниця, акторка, проживає у США. Свою театральну кар‘єру вона розпочинала як художник по світлу, тож на її режисерську роботу великий вплив має її любов до кольору, руху світла й тіні, їхньої температури. З 1986 по 1995 рік вона була співзасновником та художнім керівником відомої в США та за кордоном продюсерсько-театральної організації «Життя на воді», що працює у Сан-Франциско.

Тривалість вистави 1 год.

Вхід вільний

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити