Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Зимова «Країна мрій» на Мамаєвій Слободі

Зимова «Країна мрій» на Мамаєвій Слободі

Дата події:

  • 19 січня 2011 14:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

Третя Зимова «Країна Мрій Різдвяна» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода», триватиме від 8 грудня 2010 по 19 січня 2011 року. Ця святочна подія має на меті органічно об`єднати усі зимові свята календарного обрядового циклу українців, а відтак відтворити відчуття справжнього козацького колориту новорічних гулянь на центральній Україні.

Дорослих і дітлахів потішить катання на санях, льодова гірка-ковзанка, ярмарок народних майстрів, смачна традиційна кухня та інші забавлянки і розваги. Також на гостей чекатимуть обряди «Маланки та Василя», Різдвяний Вертеп під проводом Тараса Компаніченка, обряд «Кози», зустріч малечі зі Святим Миколаєм, найцікавіші казки від Сашка Лірника, врочисті колядки, щедрівки і святкові виступи Олега Скрипки, Тараса Чубая та інших українських музикантів. Урочистим фіналом зимових свят стане грандіозне ритуальне дійство на Водохреща – купання в ополонці озера Красовиця та змагання за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест), яке відбудеться 19 січня, а також спалення дідуха, що ознаменує собою закінчення новорічного циклу зимових свят.

Програма фестивалю:

19 січня (середа) – ВОДОХРЕЩА:
9:00-10:30 – в церкві Літургія…
12:30 – всі охочі покупатись в ополонці озера Красавиця, з якого бере початок річка Либідь, збираються обіч ополонки. Настоятель козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці освячує воду в ополонці та благословляє всіх, хто бажає зануритись в крижану воду, в цей час лунають постріли з козацьких гармат та мушкетів – козаки символічно розстрілюють нечисту силу, яка в цей час вистрибує з освяченої води. Козаки оголошують, що всі, хто прийняв купель в крижаній Хрещенській воді, тепер мають право позмагатись за “Орданський Орден” (вирізаний з криги хрест). Осавул ділить всіх присутніх на дві лави й роз’яснює правила дружньої сутички. Переможці отримують в нагороду символічний “Орданський Орден” та могорич (відро медовухи) від сторони, яка отримала поразку. На берег озера виноситься дідух, де потім відбувається ритуальне його спалення.
З 12:00 – ярмарок майстрів
16:00 – майстер-клас українських традиційних танців (гурт “Буття”)
17:00 – Весільні музики, Вінничина
18:00 – ТопОркестра
19:00 – Фома (Сергій Фоменко) український фольк-панк-шансон

Світлини Сашка Лірника

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити