Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах

Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах

Дата події:

Більше відомостей:

З 4 по 14 листопада 2010 року у Харкові проведуть V Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича.

Заснований 1997 року Конкурс присвячено пам’яті видатного діяча української культури, композитора, виконавця-бандуриста, педагога, письменника, драматурга, актора, режисера, фольклориста і громадського діяча Гната Мартиновича Хоткевича.

Проводиться конкурс раз на три роки у Харкові, де визначний митець у 1877 році народився, а 1938 року був безневинно розстріляний.

Відомо, що поряд із бандурою Гнат Хоткевич вивчав і активно пропагував всі характерні для України народні інструменти і на основі власних досліджень опублікував грунтовну монографію „Музичні інструменти українського народу”. Тому, не обмежуючись виключно бандурою і не звужуючи творчу спадщину визначного митця, засновники конкурсу мають на меті сприяння розвитку і заохочення виконавства на різних українських народних інструментах, відкриття нових імен майстрів і підтримку здібних молодих виконавців, виховання естетичних смаків, активізацію культурного життя в Україні, передусім на Слобідщині, талановитим сином якої є Гнат Хоткевич.

Небезпідставно Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича вважається своєрідною візитною карткою Харківщини і сприяє підвищенню культурного рейтингу та міжнародного авторитету нашого краю у світі. Завдяки високопрофесійному рівню та бездоганній організації Міжнародний конкурс ім. Г. Хоткевича став престижним заходом, що привернув до себе увагу громадськості і має неабиякий резонанс в Україні й за кордоном, багато з його лауреатів здобули визнання як талановиті музиканти.

Висока фаховість конкурсу забезпечується авторитетним складом журі, куди входять провідні фахівці охоплених конкурсом спеціалізацій і жанрів. На жаль, цьогорічний конкурс вперше відбувається без його берегині – Галини Хоткевич, доньки Гната Хоткевича, яка відійшла у вічність наприкінці лютого нинішнього року у далекій Франції. Як і її великий батько, Галина Гнатівна всі свої сили, енергію і думки присвятила розвитку і гідному представленню у світі української музичної культури й була одним з ініціаторів заснування в Харкові Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах.

Велика кількість учасників конкурсу (понад 100 осіб) свідчить про суспільну потребу в подібних заходах, що незважаючи на скрутний соціально-економічний стан у державі, є наслідком природнього потягу до непідробних цінностей музичної культури, і подає надії на позитивні перспективи.

V Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича стане одним із важливих державних заходів 2010 року, покликаних утвердити на міжнародному рівні найкращі досягнення сучасного вітчизняного музикування, популяризації серед багатонаціональної громадськості української музичної культури.

Оргкомітет:
тел.: +38(057) 762-34-53; +38(063)2807586
факс.: +38(057) 706-25-80
e-mail.: hotkevych_fond@mail.com

Джерело: http://www.khotkevych.org
Світлина chasipodii.net

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити