Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Купайло на Мамаєвій Слободі

Купайло на Мамаєвій Слободі

Дата події:

  • 6 липня 2010 18:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

6 липня 2010 року о 19:00 біля витоку річки Либідь на Мамаєвій Слободі у Києві розпочнуться гуляння з нагоди купальського свята. Дійство відбудеться за участі фольклорного гурту «Рожаниця».

З ранку в козацьких селах та слободах дівчата по ранковій росі йдуть в поле чи ліс збирати трави та квіти. З них плетуть для себе купальські вінки. В цих вінках обов’язково повинна бути трава полину, крім того дівчата носять полин у себе під пахвами, це запобіжний засіб від русалок та відьом, принаймні так вважали наші прабабусі.

Ближче до вечора, веселою зграйкою дівчата відправлялись у найближчий гай чи ліс та рубали там дерево, перевага надавалась чорноклену. Після чого відносили його на місце, заздалегідь вибране ними для свята і найменовують його «Марена». Потім приносять пучки соломи, а інколи й солом’яну ляльку, котра вдіта в жіночу сорочку із стрічками, в моністах та у великому вінку. Ця лялька і називається «Купала».

Прийшовши на місце, втикають в землю дерево, рясно обвішують його вінками та стрічками, ставлять біля нього «Купалу», а неподалік розводять вогнище.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, весело брались за руки та ходили з піснями довкола нарядженого дерева «Марени», а потім скакали через вогонь. Інколи замість вогню, брали кропиву, яку накидували у величезні купи.

Парубки тільки були присутні, але в хороводах, танцях, піснях участі не брали. При слушній нагоді намагались поцупити «Марену».

В ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогнений цвіт папороті. Його можна знайти, зірвати та зберегти. Власник цієї квітки стає знахарем і ніякий клад не приховається від нього.

Світлина mamajeva-sloboda.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити