Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Івана Купала на садибі Івана Козловського

Івана Купала на садибі Івана Козловського

Дата події:

  • 26 червня 2010 17:00

Місце події:

с.Мар’янівка, Васильківський р-н, Київська обл (40 км від Києва)
Як дістатися: Ст.М.Либідська, маршрут Київ-Гребінки (відправлення з вул.І.Кудрі).
Їхати до с.Ксаверівка, поворот на с.Мар’янівка.
Для довідок: (067) 958-21-44, (044) 229-56-87

Більше відомостей:

26 червня 2010 року на батьківському обійсті співака Івана Козловського – в Меморіальному музеї-садибі в селі Мар’янівка Васильківського району Київської області відбудуться гуляння з нагоди купальського свята.

Цього року весь світ відзначає 110-у річницю від дня народження видатного тенора ХХ століття, великого півчого церковно-православної музики, народного артиста, лауреата Шевченківської премії – Івана Козловського. Колискою тенора стало мальовниче село Мар’янівка, що на Київщині. Правду пісні через душу свого села він виніс на вершину світового виконавства. Із українських народних мелодій створив світові шедеври («Кантата про матір», «По садочку ходжу», «Ой у полі озеречко», «Ой співаночки мої» та ін.). В часи, коли українські пісні були заборонені навіть в Україні, маестро дозволяв собі виконувати їх на московських сценах в присутності Сталіна. Незламний дух, вірна любов до України, вірність своїй апостольській місії проросли з гетьманського коріння співака (по материній лінії з роду Косинських), щоб мудро та авторитетно заявити на весь світ: «Співаюча Україна – це її Дух, духовні зерна. Її незалежність».

26 червня в селі Мар’янівка відбудеться традиційне купальське свято, що збере митців, художників, майстрів, співаків, журналістів, а також людей, зацікавлених в українських звичаях та обрядах. У яблуневім саду на обійсті біля садиби І.С.Козловського звучатимуть народні пісні та класичні твори українських композиторів. Дитячі та  молодіжні фольклорні гурти з Київщини представлять традиційні купальські обрядодійства за участю відомих гуртів «Рожаниця», «Кралиця», «Троїсті музики», «Дай Боже» та інш. На Співочому полі народними майстрами України будуть проведені майстер-класи (соломоплетіння, гончарство, народна вишивка, лялька-мотанка). На гостей Свята чекатиме козацький куліш та трав’яні чаї, прогулянки на човнах та на возі з музиками, традиційні танці та народний спів, козацький куліш та українські забави.

В рамках свята відбудеться відкриття  виставки робіт учасників пленеру «Святині Землі української», що пройшов 16 травня цього року за участі відомих художників. Пленер був присвячений 25-річчю від дня останнього перебування І.С.Козловського в Україні (Куратор – Ірина Гопанчук). 26 червня під час свята на Співочому полі учасниками та гостями фестивалю буде написано спільну картину «Мар’янівська пастораль».

У програмі свята:

  • Святковий молебень у храмі Пресвятої Богородиці
  • «Зустріч з голосом» Івана Козловського
  • Виступи фольклорних гуртів Київщини
  • Купальські обрядодійства
  • Майстер-класи від майстрів народної творчості
  • Виставка творів учасників пленеру «Святині Землі української»

Акредитація ЗМІ за тел.: (067) 316-68-79

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити